Zdravý Brod
Město Český Brod

Aktuality

Udržitelný rozvoj, udržitelný les na Vrátkově

Udržitelný rozvoj, udržitelný les na Vrátkově

Osvětová akce určená zájemcům z řad široké veřejnosti s názvem Udržitelný rozvoj, udržitelný les na Vrátkově proběhla v úterý 26. 10. 2021 v Ekocentru Vrátkov. Cílem této aktivity bylo účastníky seznámit s pojmy jako je udržitelný rozvoj, pilíře a cíle udržitelného rozvoje. Akci pořádalo Město Český Brod a na řadu přišlo i osvětlení pojmů MA21 a Zdravé město. Program doplnila krátká praktická ukázka dendrochronologie a práce s přírůstovým nebozezem. Na závěr se účastníci mohli zapojit i do výsadby sazenic malých stromků na nedaleké louce, kde se neformálně vraceli k úvodní prezentaci a diskutovali o pojmech vztahujících se k udržitelnému rozvoji, které mnohdy slyšeli poprvé. Na všechny dotazy jim aktivně odpovídal lektor a zkušený lesní pedagog Ing. Jakub Brichta, který celý program a prezentaci připravil.

UDRŽITELNÝ ROZVOJ NA VRÁTKOVĚ

UDRŽITELNÝ ROZVOJ NA VRÁTKOVĚ

V pondělí 4. 10. 2021 primáni z Gymnázia Český Brod vyrazili s profesorkou biologie Mgr. Janou Březinovou do nedalekého nového Ekocentra Vrátkov, kde pro ně byl připraven projektový den s názvem Udržitelný rozvoj na Vrátkově. Průvodcem byl zkušený lektor a lesní pedagog Ing. Jakub Brichta.

Veřejné projednání podoby českobrodského skateparku

Veřejné projednání podoby českobrodského skateparku

V areálu ZZN proběhlo v pátek 24. 9. 2021 veřejné projednání návrhu podoby provizorního skateparku. Záměrem města je do pěti let vybudovat velký českobrodský skatepark, který bude sloužit k volnočasovým aktivitám.  Než nastane jeho čas, přistoupilo město k prozatímnímu řešení a tím je provizorní skatepark z betonových prvků, který by měl být sestaven právě v areálu ZZN a který by mohl být realizován již v příštím roce.

Veřejné projednání přístavby hlavní budovy ZŠ Žitomířská

Veřejné projednání přístavby hlavní budovy ZŠ Žitomířská

Ve čtvrtek 23. 9. 2021 proběhla v hlavní budově ZŠ Žitomířská prezentace projektu přístavby školy jeho tvůrci. Veřejného projednání se zúčastnilo kolem třiceti lidí. Akci zahájil ředitel školy pan Jiří Slavík, který zúčastněným poskytl pár základních informací o historii školy a dále se věnoval důvodům nutnosti přístavby. Těmi jsou hlavně rychle rostoucí počet žáků, se kterým se pojí následný nedostatečný prostor pro výuku. 

Revitalizace Podlipanského muzea

Revitalizace Podlipanského muzea

Na čtvrteční podvečer 16. 9. 2021 jsme zařadili veřejné setkání na téma Revitalizace Podlipanského muzea, které se konalo přímo v muzeu a to pod záštitou starosty města. O přátelskou atmosféru se postarali žáci hudebního odboru místní ZUŠ.

Dopravní den

Dopravní den

V rámci kampaně Evropský týden mobility jsme pro místní ZŠ uspořádali v úterý 21. 9. 2021 Dopravní den. Náměstí Arnošta z Pardubic se proměnilo na dopravní hřiště, kde se žáci z prvního stupně za pomoci Policie ČR, městských strážníků a dalších dobrovolníků našeho úřadu i příspěvkové organizace CVK učili, jak se správně pohybovat v provozu.

Skatepark - veřejné projednání návrhu

Skatepark - veřejné projednání návrhu

Přijďte s námi diskutovat návrh podoby českobrodského skateparku. Sraz v pátek 24. 9. 2021 ve 14:00 hodin v bývalém areálu ZZN u křižovatky ulic Krále Jiřího a Jana Kouly směrem na vlakové nádraží. Můžete přinést i své nápady a inspiraci z jiných měst, třeba jen v mobilu 

24.09.2021 Aktuality

Přístavba hlavní budovy ZŠ Žitomířská - veřejné projednání projektu

Přístavba hlavní budovy ZŠ Žitomířská - veřejné projednání projektu

Zveme Vás na veřejné projednání projektu Přístavba hlavní budovy ZŠ Žitomířská čp.885, které se koná již dnes 23. 9. 2021 od 17:00 hodin. Na programu bude prohlídka venkovních prostor, prezentace projektu zástupci projekční kanceláře Grebner a Ing. arch. Zdvihala, autora architektonické studie. Posledním bodem je plánovaná diskuse. Sraz bude před vchodem do hlavní budovy ZŠ Žitomířská 885.

23.09.2021 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2021 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist