Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Zvuky staroslovanských píšťal se nesly školkou

Mateřská škola LetadýlkoDěti v českobrodské Mateřské škole Letadýlko tvořily v hudebně-pohybových dílnách.

Přibližně sto dětí se postupně zapojilo do čtyř interaktivních dílen. „Malí muzikanti popustili uzdu fantazii při naslouchání nejrůznějším hudebním nástrojům a nechali na sebe působit jejich zvuky,“ podotkla Štěpánka Šoupalová z Klubu rodičů a přátel MŠ Letadýlko.

Tito hudebníci se pak sami zapojili do bubnování, tancování a nakonec si zahráli i na staroslovanské píšťaly z bezového dřeva – takzvané koncovky.

Kouzelnou moc zvuků zažily děti v MŠ Letadýlko v Českém Brodě v rámci projektu Zdravé muzicírování s koncovkou. „Cílem dílen bylo umožnit dětem prožitek tvoření hudby bez nutnosti předchozí zkušenosti s hudebním nástrojem,“ shrnula Šoupalová. Ve školce tak vládla hlavně hudební improvizace.

„Použitá metoda fyzio-muziko stimulace rozvíjí rytmus, pohyb a improvizační schopnosti,“ zdůraznila Štěpánka Šoupalová z Klubu rodičů a přátel MŠ Letadýlko. Malí hudebníci tak svým hudebním projevem měli vyjádřit své emoce nebo také sounáležitost při kolektivním hraní.

„Projekt Zdravé muzicírování s koncovkou připravily samy maminky z Klubu rodičů a přátel MŠ Letadýlko a finančně jej podpořilo město Český Brod,“ zmínila se Štěpánka Šoupalová. Samotné hudební dílny pro mateřskou školu vedli lektoři z občanského sdružení Návrat koncovky.

Martin Šnajdr - Kolínský deník

07.12.11 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist