Portál sociálních služeb

Aktuality

Podpora pěstounské péče

Podpora pěstounské péče

Novela zákona o sociálně-právní ochraně dětí počítá s tím, že od roku 2025 nebudeme v České republice umísťovat do ústavní péče děti do tří let. Stále však nemáme dostatek pěstounů, kteří by zajistili péči o tyto děti v rodinném prostředí. Je důležité, aby občané věděli, že děti potřebují náhradní rodiče, aby nemusely vyrůstat v ústavech, a že stále hledáme pěstouny. Město Frýdlant nad Ostravicí vytvořilo a poskytlo sérii video spotů s názvem Dokázali změnit svět -  aspoň některým dětem pro podporu a propagaci pěstounské péče.

Přehled sociálních a návazných služeb

Přehled sociálních a návazných služeb

V únorovém čísle Českobrodského zpravodaje vyjde přehled sociálních a návazných služeb v Českém Brodě a okolí. (Měsíčník bude distribuován do schránek domácností od 12. 2. 2021.) Přehled obsahuje pouze základní informace o těchto službách, ale určitě Vám nebo Vašim blízkým může být i tak dobrým pomocníkem! Ke stažení zde. Uvedené údaje jsou platné k 31. 1 2021.

Spuštěn nový webový portál sociálních služeb

V roce 2019 byl v rámci projektu Komunitní plánování sociálních služeb na území ORP Český Brod, reg. číslo CZ.03.2.63/0.0/0.0/16_063/0006587 vytvořen webový portál sociálních služeb. Tento portál obsahuje přehledné informace o sociálních službách pro seniory, osoby se zdravotním postižením, rodiny, děti a mládež a osoby ohrožené sociálním vyloučením. Také je zde možné nalézt informace o jednotlivých sociálních dávkách, dávkách sociálního pojištění, dávkách státní sociální podpory a dávkách hmotné nouze. Další informace se týkají působnosti odboru sociálních věcí a školství, na portále jsou zveřejněny informace o komunitním plánování, sociálním poradenství, sociálně-právní ochraně dětí a další agendě odboru, Českobrodské dopravě pro seniory a Virtuální univerzitě třetího věku.  

Rozcestník:

Senioři
Osoby se zdravotním postižením
Osoby s duševním onemocněním
Rodina, děti a mládež
Osoby v krizi
Osoby ohrožené sociálním vyloučením
Virtuální univerzita třetího věku
Českobrodská doprava pro seniory
Sociálně-právní ochrana dětí
Program podpory aktivit v sociální oblasti

Copyright © Město Český Brod, 2005-2024 | Přístupnost | GDPR | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist