Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Zpravodaj nikdy nebyl levnější!

Českobrodský zpravodaj má dlouholetou tradici. Za dobu jeho existence se na zpracování vystřídalo již několik grafiků a tiskáren. Jen pro zajímavost, první číslo Českobrodského kulturního zpravodaje vyšlo roku 1961. Grafickou přípravu v té době zajišťovala Školská a kulturní komise MěNV v Českém Brodě. Zpravodaj vycházel v nákladu 1000 ks a čtenáři si mohli zakoupit výtisk za 25 hal.

Přeskočme 51 let a dostaneme se do roku 2012, kdy začal Zpravodaj vycházet v novém formátu A5, v plnobarevném tisku, s přitažlivějším grafickým vzhledem a obsahem. Zpravodaj je roznášen zdarma do všech schránek v Českém Brodě, Liblicích, Zahradách a Štolmíři. Na vzniku této podoby se podílela firma Yeti-studio, která vyhrála v prosinci 2011 výběrové řízení, a tak město na základě smluvních podmínek uzavřelo s firmou smlouvu na jeden rok. Po vypršení této doby vyhlásilo město druhé výběrové řízení, které vyhrála firma Profi-tisk group s.r.o.

S firmou Profi-tisk byla uzavřena v červenci 2013 smlouva na zajištění grafických a tiskařských prací, na dobu neurčitou a smlouva byla na základě předešlých zkušeností s firmou Yeti-studio náležitě upravena.

„S firmou Profi-tisk jsou nastaveny smluvní podmínky tak, aby bylo vidět na příjmy z inzerce a hlavně, 70 % příjmů z inzerce jde městu,“ vysvětlila Jaroslava Sahulová, vedoucí finančního odboru.

Díky proaktivnímu týmu lidí, kteří pracují na redakční a grafické přípravě Zpravodaje, se daří náklady spojené s jeho vydáváním neustále snižovat. Náklady na poslední tři čísla, březnové, dubnové a květnové jsou nižší než na poslední tři čísla vydaná ve spolupráci s předchozím partnerem. Např. u květnového čísla, při porovnání nákladů na přípravu a tisk s provizí získané z inzerce, je konečná částka, která je nákladem města, 1.782 Kč.

„Za poslední číslo, které připravovala v roce 2013 firma Yeti-studio, město zaplatilo 12.500 Kč,“ uvedla Jaroslava Sahulová a dodala, „a pokud byste chtěli vědět, jaké byly příjmy z inzerce, tak na to Vám nejsem schopna odpovědět.“

Zpravodaj je nyní nejčtenější vůbec v celé své historii! Pomozte nám ještě více zlepšit jeho obsah. Zajímá nás, co byste rádi ve Zpravodaji četli? Jakou byste třeba chtěli přidat rubriku? Co se Vám na Zpravodaji nelíbí? Foťte, pište na email: cbz@cesbrod.cz a my to otiskneme!

24.06.14 Z města

Komentáře:

 1. [1] Pochybovač... 217.111.75.13

  Nejdřív ukažte faktury a pak uvěřím!

  Jinak to beru jako další "PR" od "PR" manažerky města, která dokáže skutečnost podat tak, že i z městkých úředníků a rady udělá zarputilé bojovníky za záchranu stromů u nádraží... :)

  01.07.14, 08:30:40
 2. [2] Jaroslav Hor 194.228.13.28

  Dobrý den,
  dostal se ke mně tento článek a prostě se musím vyjádřit. Bylo by dobré srovnávat nějaké období (třeba 2012 ku 2013 nebo tak). Také by bylo VELMI dobré mluvit o fakturaci podmíněnou smlouvou, což je i dle článku od 1.1.2012 do 31.12.2012. Vše potom spadalo pod osobní dohodu, jelikož s městem nebyla žádná smlouva. Vyšší cena byla způsobena sazbou třetí strany do doby výběrka.

  Pokud se třeba právě podívám na fakturace za rok 2012, tak město zaplatilo přesně 42 500Kč a vědělo, že nezaplatí více pokud by nebyla inzerce. Za první dva měsíce s novým vydavatelem zaplatilo více než zmíněných 42 500Kč. Je opravdu vhodné srovnávat srovnatelné a ukazovat čísla v nějaké pravdivé souvislosti. Kórt teď před volbami.

  „a pokud byste chtěli vědět, jaké byly příjmy z inzerce, tak na to Vám nejsem schopna odpovědět.“ -> ani není důvod, město s inzercí nemělo nic společného, tak byla vytvořena smlouva. Nelíbí se mi, jak je to podáváno. Mimochodem jsem městu částky z inzerce městu z dobré vůle přiznal (a nebo stačí prolistovat každé jedno číslo, že).

  Každopádně poslední čísla Zpravodaje jsou opravdu plná inzerce a i když jsme si vědom slev na reklamách, může to dělat poměrně zajímavé částky, konečně se začíná vyplácet skoro roční práce? Že by to po roce začalo být na stejné úrovni jako předtím? :)

  03.07.14, 19:20:45
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist