Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Zástupce liblické ekonomky má být ředitelem, studenti sepsali petici

Ilustrační foto Autor: DENÍK/Vít ČernýStudenti v Liblicích u Českého Brodu se bouří. Nechtějí totiž současného zástupce Vladimíra Bareše jako nového ředitele.

Sepsali petici, ve které žádají jeho nezvolení ředitelem, i když byl, podle informací Kolínského deníku, komisí vybrán jako nejvhodnější kandidát na tuto pozici.

„Jsme přesvědčeni, že by tato volba nebyla správnou cestou pro rozvoj naší školy a zlepšování její kvality," tvrdí rozhodně studenti v petici.

Obviňují ho například z opakovaných rasistických poznámek, ponižování studentů nebo také z vyhrožování mocí.

Svůj podpis k petici připojilo přibližně osmdesát procent současných žáků školy a pak také několik kantorů. Kandidát na ředitele Vladimír Bareš se ale na toto téma moc bavit nechtěl. „Petici nebudu komentovat," řekl Bareš Kolínskému deníku.

O něco sdílnější byl současný ředitel liblické ekonomky František Janík. „Pana Bareše považuji po letech spolupráce za mimořádně pracovitého a schopného pedagoga, který samozřejmě má své chyby, ostatně kdo z nás je hlavně v očích žáků nemá," tvrdí.

Studenti ale v petici tvrdí něco jiného. „Často pozdě dochází do vyučovacích hodin a někdy nepřijde vůbec. Při výuce matematiky opakovaně chybuje, naprosto očividně se nepřipravuje na výuku a dle toho tak také výuka vypadá," uvádějí studenti v petici.

Kolínský deník oslovil i některé bývalé studenty školy. Ti petici dávají za pravdu jen částečně. „Je pravda, že zástupce Bareš byl vždy až příliš hyperaktivní a současný ředitel Janík ho zatím krotil, v tomto směru obavy studentů trochu chápu, ale nikdy se nestalo, že by třeba nepřišel do hodiny," míní jedna z bývalých studentek školy.

Rozhodně ale prý nesouhlasí s obviňováním současného ředitele Janíka. „Je nám jasné, že současný ředitel bude pana Bareše podporovat a doporučovat na daný post, myslíme si však, že to je čistě a jednoduše pouze z důvodu zištného," píše se totiž v petici.

To současného ředitele až uráží. „V čem vidí autoři petice zisk ředitele odcházejícího z funkce?" ptá se František Janík. „Nikoho z členů komise jsem neovlivňoval, ostatně pět členů komise osobně vůbec neznám," dodal.

O novém řediteli liblické ekonomky má podle informací Kolínského deníku rozhodnout Rada Středočeského kraje v pondělí 25. června.

Na petici ale při rozhodování zřejmě vůbec nedojde.

„Jedná se o dvě formálně rozdílné záležitosti. Na vyřízení petice máme ze zákona danou lhůtu třicet dní," řekla Kolínskému deníku Markéta Vítková z odboru styku s médii a veřejností Středočeského kraje. Škola by tak už dnes měla znát jméno nového ředitele pro nadcházejících šest let.

„Ať rada rozhodne jakkoliv, věřím, že nikdo nebude její volbu zpochybňovat, škola totiž pod novým vedením potřebuje klidnou atmosféru pro přípravu dalšího náročného školního roku," podotkl současný ředitel školy František Janík.

Martin Šnajdr - Kolínský deník

25.06.12 Z města

Komentáře:

 1. [1] Laurenn mail.cai.cz

  Také jsem chodila na ekonomku do Liblic a Ing. Bareš tam působil. Tedy spíše způsoboval problémy všem okolo. Do hodiny přišel tak jednou za 2 měsíce. Pozvání do ředitelny obdržel ten, kdo měl službu a to z toho důvodu, že mu jeho hodinu nepřišel připomenout. Rasistické a jiné nevhodné poznámky nebyly výjimkou. Zažila jsem, že na výletě do Francie kradl jako straka a večer se svým "úlovkem" chlubil žactvu. Nebo, že francouzské pedagogy chtěl "uplácet" teplými "lahváči" jež tahal po kapsách baloňáku. Nemyslím si, že dle mých zkušeností je tento Ing. (xkrát nás napomínal, že ho musíme oslovovat pane inženýre) vhodným budoucím ředitelem a nemyslím si, že je vhodným pedagogem. S peticí žactva plně souhlasím.

  25.06.12, 10:47:51
 2. [2] 23232323 hitnet.tfnet.cz

  Co na to říct, jste pěkný svině, školu jste si vybrali samy, jestli se vám něco nelíbí tak tam nelezte, jednoduchý, Ing.Bareš je jediný kdo to tam aspoň trochu drží v souladu s řádem ! jak ty se chováš, tak se k tobě chovají ostatní, zkus nejdřív hledat chybu u sebe!

  25.06.12, 22:36:43
 3. [3] rohjtioevionvi dcfw.cermat.cz

  komentář byl vyhodnocen čtenáři jako brak

  25.06.12, 22:40:34
 4. [4] Bývalý studen 5.50.broadband4.iol.cz

  Myslím si že ING. Bareš škole hodně pomohl, ale jeho chování bylo mnohokrát nepřípustné. Má své kvality a rozhodně je velmi vzdělaný, ale jako ředitele bych ho nedoporučil. Je to člověk co dělá svou práci, ale má nevybíravé chování a nemá žádné hranice. Je schopen čehokoli, jeho připomínky a nevybíravé až vulgární chování vůči žactvu, které za to v mnoha případech nemůže. Pod vedením ING. Bareše na škole vznikne neuvěřitelný chaos. Mnoho kantorů opustí školu dobrovolně, žákům se škola tak zoškliví že přibyde zatahování a podobných úniků.

  25.06.12, 23:15:17
 5. [5] Bývalý student dcfw.cermat.cz

  Myslím že je to dobře že bude Pan ing Bareš ředitel!!

  26.06.12, 08:48:15
 6. [6] 141414 81-119-13-46.tmcz.cz

  bareš je dobrej hlavně má hezký fotky!!!:))[2]

  26.06.12, 09:29:53
 7. [7] Julie Vávrová nat3-kolin.jon.cz

  Vím, že můj příspěvek je již tak trochu "s křížkem po funuse", ale třeba si jej ještě někdo přečte ;-)
  Do Liblic jsem chodila v letech 95 - 99. Tehdejšího ředitele mgr. Janíka si do dnes velmi vážím pro jeho přístup k žactvu. Na nikoho se nepovyšoval a nepotřeboval si dokazovat svou moc. Neměl to totiž za potřebí - prostě přirozená autorita. Na rozdíl od jeho zástupce Ing. Bareše. Kdyby to šlo, petici bych podpořila. Je pravdou, že do hodin nechodil, měl nemístné poznámky, rasistické, sexistické a velmi rád si dokazoval svou moc. Nemluvě o jeho kledném vztahu k alkoholu. Liblická škola měla svůj věhlas, svému potomkovi bych jí ještě do včerejška doporučila. Nyní nikoli. Přeji a žákům pevné nervy

  03.11.13, 18:52:54
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist