Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Ze zdravého Brodu

WORKOUT na Škvárovně

V návaznosti na průběžné úpravy parku na Škvárovně začnou v nejbližších dnech práce na novém venkovním hřišti. Záměr tohoto projektu byl iniciován českobrodskými příznivci workoutu na zastupitelstvu a následně byl i konzultován se širokou veřejností. „Workoutisté“ z našeho města se zapojili v realizačním týmu, což jsme uvítali.  

Co je workout?

Sportovní aktivita provozovaná především na veřejných sportovních hřištích, která zahrnuje různé cviky na hrazdě, bradlech, žebřinách, horizontálních žebřících a jiných konstrukcích nebo i bez jejich použití (na zemi). Hlavní důraz je kladen na cvičení s vlastní vahou, rozvoj síly a vytrvalosti. Je vědecky dokázáno, že cvičení s vlastní vahou je pro tělo mnohem vhodnější než cvičení se závažím. Nenamáhá tolik vazy ani šlachy a je daleko šetrnější ke kloubům. Výhodou těchto sportovišť je, že na cvičebních strojích mohou opravdu cvičit všichni bez rozdílu věku. Mohou se tak potkávat sportovní nadšenci napříč všemi generacemi a trávit společně volný čas.

Nový projekt je realizován z rozpočtu města Města Český Brod, Fondu podpory sportu, kultury a volného času. Náklady na realizovanou workoutovou sestavu jsou kolem 450.000 Kč, ve výběrové řízení na dodavatele sestavy zvítězila firma Enuma Elis, s.r.o. V červnu 2017, po skončení instalace cvičebních prvků, plánujeme ukázkovou prezentaci cvičení. Zatím si můžete pod širým nebem zacvičit v Hálově zahradě v parku u Šembery, na druhém konci města.


 Foto lokality, kde budou instalovány nové cvičební prvky:

Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist