Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Vysvědčení v devítce: slzy, dort i samé jedničky

Foto: Martin ŠnajdrVysvědčení, konec školního roku a začátek prázdnin.

Pro některé školáky jen další z řady každoročních povinností, pro jiné, zejména tedy pro deváťáky, to byl naopak symbolický vstup do života. Pro vysvědčení si tentokrát po celé republice přišlo přes milion dětí.

Naposledy si spolu pro vysvědčení došli i žáci 9.A z 1. základní školy v Českém Brodě. Po prázdninách se totiž rozprchnou na nejrůznější střední školy. „Bude se mi moc stýskat,“ prozradila Bára Hanzlová. Podobné pocity měla i ředitelka školy Drahomíra Čutková. „Je to trochu smutné, když nám odchází žáci deváté třídy,“ řekla.

Úderem osmé hodiny vše mohlo začít. Z rukou třídní učitelky přebírali svá poslední vysvědčení ze základní školy a ze žáků školy se tak rázem stávali její absolventi. Někomu se vysvědčení povedlo více, jinému zase o něco méně a bude si tak muset třeba některý předmět zopakovat u zkoušek v srpnu.

Naopak mezi nejlepší žáky v Českém Brodě patřil Stanislav Ulman. Vysvědčení mu totiž na konci devátého ročníku zdobily samé jedničky. „Nejhorší bylo vybojovat ji z fyziky, vzorečky asi nejsou pro mě,“ smál se.

Loučení se neobešlo bez slz dojetí. Žáci deváté třídy si navíc pro celý učitelský sbor připravili překvapení. Ještě předtím, než se začala rozdávat vysvědčení jim totiž třída 9.A předala dort na rozloučenou. „Bylo to velké překvapení, tohle nepamatuji a o to víc nás to potěšilo,“ usmívala se Drahomíra Čutková.

Školní lavice teď zůstanou dva měsíce prázdné. Děti do nich usednou po prázdninách opět v září.

Martin Šnajdr - Kolínský deník

01.07.11 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist