Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Volby budou již brzy

Vzhledem k tomu, že nás letos na podzim čekají volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, rádi bychom všechny upozornili, že je třeba dodržovat zákon č. 84/1990 Sb., o právu shromažďovacím, v platném znění.

Každý, kdo v našem městě připravuje předvolební akce, by se měl seznámit s postupem, jak podávat oznámení a jak má každé shromáždění probíhat, co vše si musí svolavatel zajistit a co bude v průběhu shromáždění kontrolováno.

Na našich webových stránkách se přesuňte do sloupku Městský úřaddále pak na sekci Potřebuji si zařídit - Životní situace. Tam najdete skupinu Občanské aktivity. Zde jako první odkaz naleznete: Shromažďování občanů. Dále je již podrobný návod, jak máte postupovat. Pro zájemce je připraven formulář, cb_300_kt_oznameni_o_shromazdeni.pdf na kterém můžete oznámení o konání shromáždění podat. Opět na stránkách města se dostanete na Městský úřad, Formuláře online, odbor tajemníka. Zde již jako poslední formulář je v nabídce Oznámení o konání shromáždění. cb_300_kt_oznameni_o_shromazdeni.pdf

Formulář můžete přímo vyplnit, následně vytisknout a odevzdat v dostatečném předstihu před konáním shromáždění v podatelně Městského úřadu. Je potřeba vyplnit všechny kolonky, protože v případě chyb bude požadováno doplnění údajů.

Doporučuji si návod pořádně přečíst, vyhnete se tak problémům, které mohou v nejhorším případě vést k nepovolení akce.

Všichni máme zájem, aby chystaná shromáždění proběhla hladce a nebylo nutno řešit problémy.

V návodu, jak postupovat, je i telefon a e-mailová adresa, kam můžete směřovat své případné dotazy. Vřele doporučuji použít připravený formulář. Pokud bude vše vyplněno, nebude jistě nutno řešit některé nedostatky.

Závěrem upozorňuji, že každé předvolební shromáždění je nutno oznámit. Zákon pamatuje i na případ, kdy nebude postupováno v souladu se zněním zákona, a pokuty jsou dosti citelné. 

Václav Hájek
Bezpečnostní ředitel

07.08.17 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist