Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Vánoce v domově Anna

Vánoce v domově AnnaPřípravy na vánoční svátky probíhaly v našem Domově už od listopadu. Všichni zaměstnanci se snažili přispět k vytvoření té pravé vánoční atmosféry.  Letos se nám výzdoba Domova opravdu povedla, i díky krásným vánočním jedličkám z Městských lesů a betlému z keramického kroužku 1. ZŠ.

Už  24.11. jsme na předvánoční Dílničce s dětmi z OS Magráta společně ozdobili perníčky, které se o následujícím víkendu rozdávaly před naším Domovem při Adventním pochodu světýlek.  Bylo moc pěkné, že letos vedla trasa průvodu Žitomířskou ulicí, takže i naši obyvatelé mohli vyhlížet z oken a těšit se ze zvuku bubnů, světýlek lampionů a hlaholu dětí.

V předvánočním čase se také uskutečnila dlouho plánovaná návštěva paní poslankyně Heleny Langšádlové, která nás přijela podpořit v naší činnosti v období, kdy nám byla přiznána nejnižší státní dotace za poslední roky. Se zájmem si prohlédla celý Domov a nakonec z toho bylo moc příjemné popovídání.

Na konci listopadu jsme také vyhlásili novou soutěž – Luštění křížovek o ceny. A vypadá to, že akce bude mít úspěch, neboť než byly křížovky rozdány, někteří obyvatelé již donesli křížovku vyluštěnou.

Opravdu veselo u nás bylo 5. prosince! Dopoledne přišly děti z 2. ZŠ převlečené za čerty, Mikuláše a anděly a společně s nimi jsme všem klientům rozdali mikulášskou nadílku – ovoce, které nám sponzorsky dodala firma Santana. Ještě ten den odpoledne nám přijela zahrát oblíbená Šporkovjanka z Domova na Zámku v Lysé nad Labem. Bylo to veselé odpoledne s čerty, andělem i Mikulášem, při kterém došlo i na tanec.

Ještě ten samý týden ve čtvrtek proběhla další Dílnička s dětmi – tentokrát se vyráběly  FIMO lžičky – každý klient si mohl ozdobit svoji lžičku různými originálními motivy. Z povedených výrobků měli všichni ohromnou radost.

Další týden již začala doslova „smršť“ různých vánočních vystoupení – pondělí nám zpříjemnila paní Mudrová svým koncertem vážné hudby a zpěvem vánočních koled. Úterní odpoledne jsme prožili ve společnosti dětí z 1. ZŠ – nejprve se nám představil pěvecký sbor pod vedením paní učitelky Houšové a poté jsme zhlédli pohádku O dvanácti měsíčkách v podání Dramatického kroužku. Ve středu nás potěšily děti z MŠ Kollárova svým vánočním pásmem písniček a někteří klienti byli dojati až k slzám.

Také poslední adventní týden byl velmi pestrý – v pondělí 19. ledna nám moc pěkně předvedly své vánoční písně a koledy děti ze Základní a praktické školy. V úterý odpoledne jsme pro naše klienty uspořádali vánoční posezení s občerstvením a hudbou. Všichni si moc pochutnali na úžasném vánočním dortu, který upekly některé naše klientky pod vedením ergoterapeutky  paní Krutské.  Při té příležitosti jsme zapálením svíčky společně uctili památku zemřelého prezidenta Václava Havla. Dnes již málokdo v našem městě ví, že v době rekonstrukce Domova pan Václav Havel přispěl z vlastních úspor částkou 1 milion korun na dostavbu Domova.

Ve čtvrtek 22. prosince nás navštívil pan Petr Kubec se svým vánočním pásmem „Kde se vzaly Vánoce“ a mezi pěknými písničkami klientům humornou formou vyprávěl o tom, proč vlastně slavíme vánoce a vtipně připomenul různé vánoční zvyky.

V  pátek před Štědrým dnem jsme všem klientům rozdali malé dárky a popřáli jim hezké svátky.  Někteří obyvatelé odjížděli na vánoční svátky ke svým rodinám, ale díky krásné vánoční atmosféře nebyli smutní ani ti, kteří zůstávali na svátky v Domově.

L. Hovorková, ředitelka

09.01.12 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist