Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Studenti volili v předčasných volbách

Předčasné studentské parlamentní volby Autor: Deník/ Jakub ŠťástkaStudentské volby pro studenty středních škol se odehrály na Kolínsku pouze v Českém Brodě, na Střední odborné škole v Liblici a českobrodském gymnáziu.

„Prvotní impulz byl zájem studentů. Hodně s nimi v rámci hodin ekonomice diskutujeme i o politice," řekla Jana Stanková, zástupkyně ředitele. Volební komisi tvořil trojlístek studentů Michala Kašpara, Nikoly Hamplové a Anny Holovačkové. „Byli jsme zvědaví, chtěli jsme si to zkusit," řekl Michal Kašpar za studenty. „Hodně nás zajímalo, jak volby vypadají," souhlasila spolužačka Anna Holovačková. A jaká byla kritéria, podle kterých studenti dávali stranám hlasy? „Nepůsobí na mě billboardy a vizáž politiků, jde mi o to, co chtějí uzákonit," řekl Michal Kašpar.

A jak dopadly studentské volby na střední odborné škole? Celkem k volební urně přišlo 56,5 procenta žáků. Ti jako nejsilnější strany zvolili ANO 2011 – 18 procenty hlasy, KSČM také s 18 procenty, na dalším místě skončila Strana svobodných občanů, pro kterou hlasovalo 15 procent mladých studentů. Perličkou je také fakt, že volební místnost poslouží nejen studentským volbám, ale těm opravdovým. Právě do této místnosti chodí volit občané spadající do liblického volebního okrsku. Nanečisto se volilo také v českobrodském gymnáziu. „Kantory musí zajímat, kdo jednou bude volit. Proto je i na nás, abychom vedli studenty k zodpovědnosti," vysvětlil Ivo Kocum, ředitel gymnázia. „Viděli jsme velký zájem ze strany dětí, tak jsme volby zorganizovali," řekl. Na rozdíl od střední odborné školy by ale studenti gymnázia poslali do parlamentu úplně jiné strany. Na českobrodském gymnáziu studenti nejvíce volili stranu TOP09 (získala 40,2 procenta hlasu), druhá skončila Česká pirátská strana (18,4 procenta) a třetí ODS (10,3 procenta).

Jakub Šťástka - Kolínský deník

04.10.13 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist