Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Služební pes u městské policie slaví ve své práci roční výročí

Před rokem přivedl Vladimír Salamánek poprvé do služby svého psího krasavce. Autor: MP Český BrodPsí krasavec jménem Black Bria dogs  slaví roční výročí svého služební poměru. V městské policie totiž zajišťuje hlídkovou službu strážník psovod Vladimír Salamánek se služebním psem. Je to rottweiler, váží 65 kilogramů.

Strážník psovod je majitelem tohoto psa a jako jediný s tímto psem může provádět hlídkovou činnost. Služební pes prochází náročnými zkouškami, jeho způsobilost osvědčuje kynolog Správy Policie ČR.
„Zkouška se skládá z poslušnosti a obrany a je platná dva roky," vysvětluje Vladimír Salamánek.

Městská policie využívá služebního psa k hlídkové činnosti, tedy k pěším hlídkám v katastru města Český Brod – Štolmíř,  Liblice,  Zahrady), při nočních kontrolách v objektech, kde se zdržují bezdomovci, potkat ho můžete v rámci součinnostních akcí s Policií ČR, například při kontrolách barů a heren.

Pejsek působí preventivně při ochraně strážníků před napadením a při předvádění pachatelů trestné činnosti.
„Připravují se akce pro děti mateřských a základních škol s praktickými ukázkami zadržení pachatele,  střežení pachatele a výcvik poslušnosti. V neposlední řadě se služební pes využívá v rámci rozvíjejícího se pultu centrální ochrany při nočních službách pro případný zákrok na narušitele objektu," doplnil strážník psovod.

Podle finančních možností města se uvažuje, že další strážník, který v budoucnu posílí městskou policii Český Brod, bude rovněž psovod. Důvodem je jasný, je jím snaha, aby byl služební pes k dispozici ve více službách v týdnu.

„Ohlasy občanů Českého Brodu na hlídku procházející městem se služebním psem jsou jednoznačně pozitivní," říká Vladimír Salamánek.

Služební pejsek má, to se ví,  nejraději maso, které strážníci odebírají z místních jatek, ale mlsoun to rozhodně není, protože nepohrdne ani tvrdým chlebem.

Jana Martinková - Kolínský deník

13.05.13 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist