Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Slučování gymnázia a SOŠ je poplašná zpráva

Ilustrační foto - Autor: DENÍK/Jiří KopáčPředevším rodiče potenciálních studentů chce ředitel Gymnázia Český Brod Vladimír Libovický ubezpečit, že poplašná zpráva o budoucím slučování Gymnázia Český Brod a SOŠ Liblice se nezakládá na pravdě.

Krajský úřad Středočeského kraje prostřednictvím náměstka hejtmana pro školství Milana Němce podle jeho slov pouze zjišťoval teoretické možnosti této eventuality v souvislosti s pravděpodobným ukončením činnosti Praktické školy v Úvalech ve školním roce 2011/2012 a následným převedením této školy do jiného objektu ve vlastnictví Středočeského kraje (například i do Liblic).

„Gymnázium nemá dostatečně volné prostory pro případné sloučení škol a Středočeský kraj už o této eventualitě podle slov pana Němce uvažovat nebude,” uvedl ředitel gymnázia.

„Poplašná zpráva poškozuje jméno gymnázia a mohla by odradit potenciální zájemce o studium na naší škole. I nadále bude gymnázium otevírat pro studenty jednu třídu čtyřletého typu studia a jednu třídu osmiletého typu studia,” doplnil Vladimír Libovický.

Jana Martinková - Kolínský deník

24.11.11 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist