Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Rybáři vylovili českobrodský Podviňák

Rybáři vylovili českobrodský Podviňák Autor: Martin ŠnajdrZačala sezóna podzimních výlovů rybníků. V Českém Brodě rybáři vylovili Podviniční rybník. Jejich práci při tom z břehu sledovalo asi šest desítek školáků. „Spousta dětí výlov rybníka v životě neviděla, proto jsme se přišli podívat," řekl učitel Jaroslav Kulich z českobrodské základní a praktické školy.

Rybáři z celého rybníku vylovili asi padesát metráků ryb. Žáci zatím sledovali vše, co musí právě rybáři při takovém výlovu dělat. „Je lepší to vidět na vlastní oči, než si o tom jen vyprávět v lavici," rozpovídal se jeden z přihlížejících chlapců.

Detaily a hlavně zajímavosti přímo o výlovu a rybách se totiž školáci dozvěděli od těch nejpovolanějších. „Rybáři si pro nás připravili i přednášku doplněnou o různé ukázky," podotkl Kulich. Děti si tak na různé druhy ryb mohly třeba i sáhnout a pořádně je tak prozkoumat.

Oči českobrodských školáků se ale i tak nejvíce upíraly k sítím a rybám, které se v nich třepotaly. „Sledují to, co je v lovišti a fandí pak třeba těm rybám, které se ze sítí snaží uniknout," poukazoval Jaroslav Kulich.

Českobrodský Podviniční rybník je takzvaný chovný. Vylovené ryby tak teď putují na další vodní plochy. „Jsem rybář a mám radost, že je vezou i na revíry, kam chodím rybařit já," smál se učitel základní a praktické školy Jaroslav Kulich. Kapři a další ryby z Českého Brodu se teď budou prohánět například i v Labi.

Martin Šnajdr - Kolínský deník

08.10.12 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist