Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Policisté napojení na drogové podsvětí. Zatýkalo se

Policejní anton u jednoho z míst ranního zásahuAutor: Martin ŠnajdrJeště před rozedněním. Tak zasahují členové speciálních policejních jednotek. Zatýkané osoby tak nezřídka berou šikovně přímo z postelí. Podobně tomu bylo také ve středu 5.10. Českém Brodě.

V kuklách a se samopaly vtrhli policisté před šestou hodinou ráno do tří objektů ve městě – u nádraží, u základní školy a na Malechově.

Podle dostupných informací se jednalo o domy převážně obývané místními Romy. Ještě o několik hodin později se v okolí dvou domů (u nádraží a u školy) pohybovali policisté v kuklách a kriminalisté. „Řekli nám, ať je hlídáme, tak je hlídáme,“ řekl jeden ze zakuklených mužů.

Obyvatelé okolních domů zátah překvapil, ale mnohé kladně. Veřejným tajemstvím totiž ve městě je, že se v těchto místech patrně bude jednat o drogy a ne zrovna v malé míře.

To de facto potvrdila i mluvčí policejní inspekce Radka Sandorová. „Šlo o součást akce s názvem Okruh. Jejím cílem je rozbít skupinu policistů napojenou na drogové podsvětí. Zadrženo je již několik policistů a civilních osob,“ uvedla s tím, že nyní probíhají úkony trestního řízení, takže bližší informace může poskytnout až další den.

Speciální zásah v Brodě prováděli pracovníci inspekce Policie ČR, služby kriminální policie a vyšetřování krajského ředitelství Policie Středočeského kraje a zásahová jednotka hlavního města Prahy.

Jana Martinková, Martin Šnajdr - Kolínský deník

05.10.11 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist