Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

PETICE o zkvalitnění dopravní dostupnosti hlavního města Prahy vlakovou dopravou z oblasti Českobrodska a Pečecka

Možnost podepsání PETICE je na například v našem informačním centru, v ZŠ Tyršova, v kanceláři MAS Region Pošembeří, v kanceláři starosty města. Jde o PETICI dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním Krajskému úřadu Středočeského kraje.

PETICE

dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním

Krajskému úřadu Středočeského kraje

My, níže podepsaní obyvatelé Středočeského kraje a cestující na železniční lince S1 Kolín - Český Brod – Praha Masarykovo nádraží prostřednictvím této petice

žádáme o zkvalitnění dopravní dostupnosti hlavního města Prahy vlakovou dopravou z oblasti Českobrodska a Pečecka tak, aby osobní vlaky linky S7, které  jsou nyní  provozovány  v úseku Úvaly – Praha hl. n. - Řevnice byly nově vedeny již  z Českého Brodu a to při zachování četnosti vlakových spojení na lince S1 Kolín - Český Brod  - Praha Masarykovo nádraží.

Prostřednictvím této petice usilujeme o zkrácení intervalů a zvýšení kultury cestování v příměstských vlacích zařazených do systému Pražské integrované dopravy v úseku, kde je objednatelem dopravy Středočeský kraj. Vlaky na lince S1 jsou zejména během ranní a odpolední dopravní špičky značně zaplněny, neboť v posledních letech již došlo k významnému nárůstu počtu přepravených osob. Přesto dnes používá množství obyvatel Českobrodska k dojíždění do Prahy automobilovou dopravu, neboť interval nabízený železniční dopravou není dostatečný.  Prodloužení vlaků linky S7 do Českého Brodu by snížilo zatížení spojů linky S1, což by mělo prospěch i pro cestující do Prahy z úseku Kolín – Český Brod.  Prodloužení linky S7 při zachování četnosti vlakových spojů linky S1 Kolín - Český Brod – Praha Masarykovo nádraží má tyto zásadní výhody:

-        Zkrácení intervalu osobních vlaků ve špičkách pracovního dne, což je spojeno s navýšením atraktivity veřejné dopravy při denním dojíždění ze Středočeského kraje do Prahy ve srovnání s automobilovou dopravou.

-        Zvýšení atraktivity příměstské železniční dopravy nabídkou přímého spojení z Českého Brodu do nových  cílů dojížďky v Praze o Hlavní nádraží (přímé napojení na metro C) a Nádraží Smíchov (přímé napojení západní části metra B). Tím dojde pro část cestujících i k časovému zkrácení dojížďky.  

-        Rovnoměrnější využití kapacity vlaků linek S1 a S7 cestujícími.

-        Možnost efektivnějšího organizování návazné autobusové dopravy z obcí v okolí Českého Brodu.  

-        Vyšší využití ekologického systému dopravy s využitím parkoviště P+R u nádraží v Českém Brodu, což přinese snížení zátěže Prahy a přilehlého území Středočeského kraje způsobené automobilovou dopravou ze směru Český Brod a okolí, která při blízkosti dálnice D11 na Černý Most je pro denně dojíždějící konkurujícím způsobem dopravy.

Zastáváme názor, že dodatečné finanční náklady, které Středočeskému kraji mohou prodloužením spojů linky S7 do Českého Brodu a zvýšením četnosti spojení z Českého Brodu vzniknout, lze vzhledem k výše uváděným výhodám akceptovat.    

Věříme, že tyto požadavky budou důsledně projednávány a brány v potaz a že bude této změny dosaženo co nejdříve. Předem děkujeme.

ÚPLNÉ ZNĚNÍ PETICE A VČETNĚ PODPISOVÉHO ARCHU KE STAŽENÍ ZDE PETICE.docx.

LETÁK - INFO O MOŽNOSTI PODPISU V MÍSTĚ KE STAŽENÍ ZDE letak_petice_vlak_podpisove_misto.docx

 

30.03.15 Z města

Komentáře:

 1. [1] Pavel P. 82.117.130.27

  Dobrý den,
  neuvažujete prosím o umístěni podpisového místa na nádraží, alespoň v odpolední špičce by to určitě získalo dost podpisů.
  Děkuji.

  07.05.15, 11:17:05
 2. [2] Petra Ištvániková vmvidomino.cesbrod.cz

  Dobrý den,
  v tomto směru jsme podnikli několik kroků směrem k ČD. Poslední informace byla, že se pokusí petici občanům zpřístupnit. Mezi tím však krajští radní schválili navýšení rozsahu železniční dopravy. Podrobnosti na http://www.kr-stredocesky.cz/

  11.05.15, 08:17:54
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist