Český BrodOficiální stránky města

Aktuality - Z města

Oprava středověkých hradeb zdárně pokračuje

Minulý týden proběhl další kontrolní den na středověkých hradbách v Českém Brodě sousedících s ulicí Šafaříkovou. Jedná se o II. etapu Revitalizace středověkých hradeb v MPZ (městská památková zóna) v Českém Brodě. V rámci projektu bude provedeno očištění koruny zdiva, odstranění vegetace, zpevnění kamene, přeosazení uvolněných kamenů, přezdívání uvolněných úseků, zamezení pronikání srážkové vody do koruny zdiva, tmelení původních kamenů a spárování vápennou maltou. Náklady II. etapy se vyšplhaly k částce téměř 700.000 Kč. Plánové ukončení stavby je 30.9.2015.

Kontrolní den proběhl za účasti zástupce NPÚ (Národní památkový ústav) Praha paní Mgr. Evy Zápalkové, restaurátorského dozoru pana Jaroslava Jelínka, zástupců zhotovitelské firmy Milana Zámostného a zástupců města.

Na kontrolním dni bylo jednáno o správném odstínu spárovací hmoty, vsazování vyhovujících kamenných bloků do vrcholu hradby, demontování zdiva zcela rozmrzlých vnitřních zazdívek a o doplnění stabilním materiálem porušených úseků.

30.07.15 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2020 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist