Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Nový sběrný dvůr nabídne celkem 14 typů různých kontejnerů

Český Brod/Liblice – Všechno už se rýsuje, v polovině května bude kolaudace. Těmito slovy předeslal aktuální stav budování nového sběrného dvora v Liblicích Miroslav Kruliš, ředitel Technických služeb Český Brod, které dvůr následně převezmou do své správy.

Nyní se pracuje na dešťové kanalizaci a zpevnění plochy. Na práci v novém sběrné dvoře už technické služby vybraly správce, vysokoškolsky vzdělaného člověka, který bude mít na starost dotace, veškeré odpady, evidenci a právě sběrný dvůr.

„Provozní doba sběrného dvora se sestavuje tak, aby lidem nejvíce vyhovovala," dodal Miroslav Kruliš.

Do nového sběrného dvora budou moci obyvatelé odkládat zejména velkoobjemový odpad, pneumatiky, ledničky, velkoobjemový elektroodpad, bioodpad, železo, nebezpečný odpad, ale také běžně tříděné komodity, jako jsou plasty, papír, sklo nebo třeba obaly od nápojů.

Celkem bude k dispozici 14 typů kontejnerů. Pro usnadnění manipulace nájezdovou rampou bude dvůr vybaven mostní váhou. Vybudováním sběrného dvora V Liblicích ovšem nezanikne sběrné místo v areálu technických služeb, které bude zaměřeno na určitý výběr komodit.

Podle harmonogramu prací by měla být výstavba liblického sběrného dvora hotové do konce května. Náklady stavebních prací se vyšplhaly na 5,9 milionu korun. Rozpočet na dodávku kontejnerů a nakladače počítá s dalšími 1,8 milionu korun.

Nebylo by tedy nanejvýš vhodné, aby lidé využívali sběrný dvůr namísto toho, aby odpad končil v přírodě, jak jsme toho nezřídka svědky?

Jana Martinková - Kolínský deník

 

04.05.15 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist