Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Nově opravený povrch dvou silnic sníží nejen hlučnost

Přibližně na 11 milionů korun vyšla rekonstrukce komunikací v ulicích V Chobotě a Jatecká. Oprava zajistí nejen snížení hlučnosti a v letních měsících i prašnosti v těchto místech, ale i určitou podporu a lepší komfort místním podnikatelským subjektům.

„Práce začaly letos v červenci a jejich cílem bylo zajistit propojení místních komunikací na silnice regionálního významu. V obou těchto strategických oblastech působí významné podnikatelské subjekty, pro které bylo nutné zajistit kvalitní dopravní infrastrukturu a usnadnit obslužnost lokality," vysvětlila PR manažerka města Kristýna Šílová.
„Na obou komunikacích došlo k výměně konstrukce vozovky, chodníků, vjezdů, parkovacích stání, v ulici V Chobotě byla

provedena i rekonstrukce kanalizace a zaústění dešťových svodů," uvedla zástupkyně vedoucí odboru rozvoje městského úřadu Eva Čokrtová. „Oprava přispěje nejen ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu, ale také ke snížení negativních účinků dopravy, a tím se zlepší bydlení místních obyvatel," dodala.

Řešení neopomenulo ani potřeby handicapovaných. Přechody jsou opatřeny vodícími liniemi pro nevidomé a mají snížené obrubníky pro bezpečnější nájezd osob s omezenou pohyblivostí.

Nemalou část nákladů na opravu silnic by měla městu pokrýt předpokládaná dotace.

Slavnostní stříhání pásky v obou lokalitách, kterého se zúčastnil i středočeský hejtman Miloš Petera, provázelo deštivé počasí. Ale třeba přinese oběma místům štěstí a minimum dopravních nehod.

Fotogalerie

Kolínský deník

24.11.14 Z města

Komentáře:

 1. [1] Václav 224.171.broadband7.iol.cz

  Nově upravená silnice V Chobotě je pod douhé době čekání snad dobrá. Určit ji prospělo i nové vysazení zeleně. Kvalitu provedené práce však prověří až první déšť, kdy se objeví nedostatky jak ve spádování silnice tak na chodníku. Bohužel jsou mezi námi lidé, kteří hned nové dílo ničí. Nově vybudovanému chodníku určitě neprospívá bezohlednost řidičů, kteří ihned začali parkovat vozidla na chodníku. Doporučoval bych aby městská policie věnovala těmto vandalům zvýšenou pozornost, kteří ničí draze získané pěkné prostředí.

  24.11.14, 11:02:02
 2. [2] alois mail.karma-as.cz

  a kde mají vozidla parkovat, když projektanti nepočítají s tím, že také do okolních firem jezdí zaměstnanci svými vozidly, obecně s parkovacími místy je Brod na štíru...

  24.11.14, 14:46:37
 3. [3] Václav 224.171.broadband7.iol.cz

  Vážený pane, chodníky mají název od toho k čemu jsou určeny. Zřejmě jste nikdy ulicí V Chobotě neprošel v době deště. Bezohlednost řidičů je prostě nehoráznost. Lidé pak musí používat silnici, aby se dostali, kam potřebují. Chudáci rodiče s kočárky nebo lidé tělesně postižení, kteří jsou odkázání na vozík. Poraďte, kudy pak mají jezdit, když neurvalí řidiči si postaví své miláčky na chodník. Proč hned po rekonstrukci se mají nové komunikace ničit?

  24.11.14, 18:53:56
 4. [4] hanka cdma-72-61.cust.vodafone.cz

  A počítá se někdy s opravou silnice Na vyhlídce?Když je po dešti,nedá se tam projít.1)nejsou tam chodníky a 2)je to tam samé bahno a louže.A když jede auto,je to makačka uskakovat .

  26.11.14, 10:24:04
 5. [5] hooper 81-42-13-46.tmcz.cz

  Oprava ulic byla náročná jak pro místní, tak i jenom projíždějící. Byla náročná i co se týká pokladny jak kraje tak města. Jsem rád, že už je dílo hotové ale ... Proč za ty peníze, které to celé stálo, není odvedena 100% kvalita a kdo to celé převzal a zkolaudoval v tomto stavu? Ty střihači pásek a mediální hvězdy to jistě nebyly. Všechny kanalizační vpusti a kanálové kryty jsou o 1 až 2 cm níže, než je povrch vozovky. Technologický postup je v tomto případě takový, že ta protihluková vrstva (víceporézní asfaltová směs) je právě oněch 1-2 cm silná a pokládá se na hotovou finální vrstvu asfaltu. Dříve se ulicí nedalo projet bez poškození auta více jak 20ti km rychlostí. Dnes se dá v pohodě jet předepsaných 50 ale na každém kanálu kola zabubnují o mříž nebo kryt. Chudáci lidé, kteří mají kanál před svým domem a to nemluvím o závodnících, kterým omezená rychlost v obci nic neříká. Ulice krásná ale takové detaily dělají hodně v spokojenosti občanů, co myslíte pane starosto? Ty finišéry vrstu asfaltu dokáží pokládat na milimetry přesně, je to jenom v lidech.

  26.11.14, 13:52:39
 6. [6] alois mail.karma-as.cz

  Václavovi-před 10 lety jsem se ulicí nachodil z práce do práce, autem jezdil nepočítám a parkovat máme kde!? na hlíně mezi stromy!?

  01.12.14, 14:44:03
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist