Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Mikuláše do školy tradičně doprovodili andělé i čerti

Foto Martin ŠnajdrŘinčení řetězů, čertovský řev, ale i andělské zvony se v pondělí dopoledne ozývaly v budovách 1. základní školy v Českém Brodě.

Školáky navštívil Mikuláš se svou družinou. „Máme asi sedm andělů, samozřejmě Mikuláše a kolem dvacítky čertů,“ počítala učitelka Hana Bilíková, která tuto družinu doprovázela.

Pod maskami se ukrývali deváťáci, kteří mikulášskou nadílku pro své mladší spolužáky připravili.

Nejvíce práce z celé družiny měli asi pekelníci. „Čerti řádí hodně, i když oni často řádí i bez čertovského oblečení,“ smála se Bilíková. V každé třídě navíc našli hned několik hříšníků. „Ale Vojta taky zlobí a kopal Marušku,“ křičel jeden z nejmenších školáků, když na něj před čerty prasklo, že není úplně hodný.

Právě nejmenší děti měly z chlupáčů s rohy a řetězy asi největší strach. „Většinou se děti nejvíc bojí v prvních třídách. Jinde se už tváří trochu frajersky, ale uvnitř se určitě taky bojí,“ hodnotila Bilíková. Někde tak ukápla i slza a často ne jen jedna. „Už budu hodný,“ bylo pak slyšet přes vzlykání.

Vše ale zachraňovali andělé. Pro děti totiž měli připraveny drobné sladkosti. Nic však nebylo zadarmo. Děti Mikulášovi zpívaly písničky nebo říkaly básničky. Někde se na to vrhla celá třída, jinde zase jednotlivci.

„Většina dětí ve škole se na Mikuláše těší, vždy se ptají už dopředu, jestli bude i letos chodit,“ řekla Hana Bilíková. Tentokrát čerti, andělé a Mikuláš navštívili i kuchařky ve školní jídelně.

Martin Šnajdr - Kolínský deník

07.12.11 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist