Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Město má nově aktualizovaný komunitní plán sociálních služeb

Zastupitelstvo města schválilo aktualizovaný komunitní plán sociálních služeb do roku 2016, položili jsme koordinátorce komunitního plánování Bc. Jitce Novotné, DiS. a vedoucí odboru sociálních věcí Bc. Martině Fejfarové, DiS. několik otázek...

Co znamená zkratka KPSS?

Je to zkratka pro komunitní plán sociálních služeb. Slovo komunitní dává tušit, že plánování sociálních služeb probíhá za účasti komunity, v případě sociálních služeb se jedná zejména o zástupce uživatelů, poskytovatelů a zadavatelů sociálních služeb, ale i další veřejnosti. Scházíme se ve třech pracovních skupinách, které mají různé zaměření. První skupina s názvem Rodina, děti a mládež se schází pod vedením M. Šnajdrové, ředitelky ZŠ a PŠ Český Brod. Další skupina, jejíž vedoucí je E. Dobiašová, sociální pracovnice MěÚ, je zaměřena na seniory a osoby se zdravotním postižením. Poslední skupina, kterou vede ředitelka O.s. LECCOS J. Kratochvílová, se zabývá osobami v krizi a ohroženými sociálním vyloučením. U jednoho stolu zasednou lidé, kteří spolu dříve neměli mnoho společného.

Z čeho je plán financován?

Plán je financován z rozpočtu Města. Nově od r. 2014 bude možnost získat finanční prostředky na provoz sociálních služeb v rámci schváleného dotačního titulu města - Programu na podporu aktivit v sociální oblasti.

Více najdete v únorovém Zpravodaji, který se právě připravuje pro tisk, číslo vyjde v pátek 14. února.

06.02.14 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist