Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Kounický přivaděč dokončen

Kounický přivaděčVe čtvrtek 23. srpna firma Zepris s.r.o. předala městu Český Brod stavbu - propojení kounického vodovodního přivaděče. V rámci této investiční akce byla nově vystrojena čerpací stanice pitné vody ve Štolmíři.

"Nová technologie zajistí bezporuchové užívání štolmířského zdroje a umožní mísení vody ze studny ve Štolmíři s vodou dodávanou společností VaK Nymburk vodovodním přivaděčem z obce Kounice," uvedl Ing. arch. Dominik Landkammer z odboru rozvoje a dodal, „mísení bude řízeno automaticky tak, aby výsledným poměrem byla

zajištěna dostatečná kvalita pitné vody, která bude vyhovovat hygienickým požadavkům a v poslední době i sledovanému ukazateli obsahu dusičnanů."

Po doladění posledních podrobností bude podepsána smlouva s VaK Nymburk a město bude moci začít od září čerpat vodu. Celkové náklady dosáhly přibližně 1,02 mil. Kč, tato částka byla hrazena z rozpočtu města (z vodohospodářského fondu).

MěÚ Český Brod

27.08.12 Z města

Komentáře:

 1. [1] PT 88.208.93.147

  Bude díky této změně ve vodě méně vodního kamene?

  29.08.12, 13:02:20
 2. [2] Nekolný Jakub, Bc. a.mx.cesbrod.cz

  Přivaděč z Kounic posiluje zdroj ve Štolmíři a míchá se s jeho vodou. Namixovaná voda je potom dodávána do vodovodní sítě města, ale v menším objemu než voda ze zdrojů z Dolánkách. Proto končí hlavně na "Škvárovně", v "Mexiku" a v Liblicích.
  Jak je v článku napsáno, hlavním důvodem je snížit obsah dusičnanů, způsobený dlouhodobou extenzivní hospodářskou činností hlavně pak hnojením dusíkatými hnojivy na polích v blízkosti Štolmíře.
  Čili množství vodního kamene by se mohlo nepatrně změnit jen ve výše uvedených lokalitách.
  Kvalita dodávané vody:
  Kounice: http://www.vak-nymburk.cz/Obrazky/skenovat0077.jpg...
  Český Brod: http://www.1scv.cz/kvalita-vody.html...

  29.08.12, 18:11:11
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist