Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Intenzifikace ČOV ukončena

Prohlídka ČOVkyRádi bychom Vás informovali o tom, že intenzifikace čistírny odpadních vod v Liblicích je u konce. Přesvědčili jsme se ve středu 25. ledna 2012, kdy na čistírně proběhla prohlídka dokončené stavby. Sdružení firem ČOV Český Brod – Liblice, jehož vedoucím členem je firma Metrostav a.s. a dalším členem je firma ENVI-PUR, s.r.o. dokončilo stavební práce v plánovaném termínu. Nyní je čistírna ve zkušebním provozu.

Stavební a technologické úpravy provozu ČOV zahrnovaly intenzifikaci mechanického stupně čištění odpadních vod, kde dochází k oddělení hrubých nečistot od odpadní vody, i biologického stupně, kde je odpadní voda vyčištěna pomocí mikroorganismů.  Mimo jiné se jednalo o zřízení nádrží regenerace a aerobní stabilizace kalu, přestavbu a rozšíření denitrifikačních a nitrifikačních nádrží, výstavbu nové svozové jímky, homogenizační jímky, zahušťovače kalu, přístřešku na kalové kontejnery, kompletní obměnu a rozšíření technologického vybavení atd. Provedena byla rovněž  nová elektroinstalace a řídící systém provozu. 

„Celkem se jednalo o 12 stavebních objektů,“ uvedl Václav Hovorka – manažer provozní oblasti Český Brod a dodal, „intenzifikace jednak rozšířila kapacitu čistírny na téměř 10 tis. ekvivalentních obyvatel, ale zároveň uplatněním nových metod v oblasti čištění odpadních vod, vyhoví přísnějším normám na kvalitu vyčištěných vod vypouštěných z ČOV do vodního toku“.

Celkové náklady na stavební a technologickou část stavby dosáhly cca 45 mil. Kč, z toho 19.5 mil. Kč je dotace z Ministerstva zemědělství ČR. Na stejnou částku si město vzalo úvěr, jehož úroky jsou hrazeny Ministerstvem zemědělství. Zbylé náklady jsou financovány z vodohospodářského fondu města Český Brod.

27.01.12 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist