Český BrodOficiální stránky města

Odbory - Sociálně-právní ochrana dětí

Informace pro děti

Jak napsat, že jsem byl se sociální pracovnicí nespokojený nebo se mi něco nelíbilo?

Chci říct, co se mi nelíbí…

To znamená, že můžeš říct někomu v kanceláři, napsat dopis nebo e-mail o tom, co se ti nelíbilo při setkání a povídání se sociální pracovnicí, u které jsi byl s rodičem, nebo která byla u vás doma. Když nám to řekneš sám, napíšeme si to s tebou a budeme to řešit stejně, jako když nám to napíšeš. Stěžovat si můžeš, pokud si myslíš, že jsme udělali při naší práci něco špatně.

Musím to říct já sám?

Nemusíš, pokud nevíš, jak to udělat nebo máš z něčeho obavy, můžeš požádat rodiče nebo kohokoli z blízkých osob, aby ti s tím pomohli. Sám nebo společně napíšete, co se ti nelíbilo a kdy se to stalo, bylo by dobré uvést datum, dobu, a také jméno sociální pracovnice, se kterou jsi hovořil.

Kam vám můžu napsat?

E-mailem na adresu: cesbrod@cesbrod.cz, ozveme se ti, co nejdříve zpět na tvůj e-mail

Poštou – dopisem na adresu: Městský úřad Český Brod, nám. Husovo 70, 282 01  Český Brod – abychom ti mohli odpovědět, uveď své jméno a adresu.

Dopis můžeš také vhodit do bílé schránky na chodbě odboru sociálních věcí, v budově Arnošta z Pardubic 56, Český Brod, 1. patro,  proti dveřím č. 27.

Kdo bude moje sdělení řešit?

Tvojí stížností se bude zabývat vedoucí odboru sociálních věcí, kde pracují všechny sociální pracovnice. Každou stížnost musí zapsat a pak zjišťuje, co se stalo. Vedoucí odboru hovoří s pracovnicí, na kterou si stěžuješ, i s těmi, které u toho mohly být. Promluví s ní o tom, co se ti nelíbilo a napíše ti odpověď, nejpozději do 60 dnů, jak tvoji stížnost vyřídil. Pokud si chceš stěžovat přímo na vedoucí odboru, která je také sociální pracovnicí, předala by tvou stížnost tajemníkovi úřadu, který je jejím nadřízeným.

A když stejně nebudu spokojený?

Pokud se ti naše vyjádření nebude líbit, můžeš požádat rodiče, nebo někoho blízkého, aby ti pomohli napsat stížnost na tuto adresu: Krajský úřad Středočeského kraje, Zborovská 11, 150 21  Praha 5.

Co to je OSPOD?

Copyright © Město Český Brod, 2005-2021 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist