Aktuality - Všechny aktuality

Foldyna: Rozhodčí ovlinil zápas

fotbalFotbalisté Českého Brodu mají za sebou poslední vystoupení v podzimní části divizní skupiny B. V Kladně se jim v šak nedařilo. S místní rezervou prohráli.

Kladno B – Český Brod 3:1

Přitom měli skvělý začátek. V osmé minutě využil Socha  nepřesné Císařovy malé domů a před brankářem Miskim nezaváhal. O tři minuty později mohl Císař svoji chybu napravit, když nebezpečně hlavičkoval. Dále to zkoušel Vincenc a Zinhasovič. Sovu ale střely nepřekvapily. Ve 38. svoji  převahu domácí už zužitkovali, po rohu Vincence se do šibenice trefil hlavou Císař, který tak svoji hrubku nakonce přece jenom odčinil. Hosté se však zlobili na rozhodčího, protože podle nich byl roh odpískán neoprávněně.

Po obrátce pozorné obrany nepouštěly útočníky do vyložených příležitostí. Až v 63. minutě předvedli Kladenští skvělou kombinaci, po které Čurda doklepl míč za záda Sovy. Brodu k vyrovnání nepomohly ani dva rohové kopy. Do kolen hosty dostal třetí gól. Střídající sedmnáctiletý dorostenec Štěrba chladnokrevně z těžké pozice zužitkoval přihrávku Chaloupky.

„Od začátku jsme měli hru pod kontrolou, i když nám nevyhovoval zasněžený terén. Bohužel jsme po chybě dostali gól, který pak hráč odčinil. Ve druhé půli nás soupeř překvapivě zatlačil, měl několik standardek, ale nám se naštěstí dvěma góly podařilo zápas dotáhnout do vítězného konce,“ řekl po utkání domácí asietent Petr Brabec.

Trenér hostů Aleš Foldyna byl po utkání velmi podrážděný. Nespokojen byl s výkonem rozhodčích. „Oni ovlivnili celý zápas. Co vám mám na to říci, když pískají divizi, musejí to umět lépe,“ čertil se.

Branky: 38. Císař, 64. Čurda, 83. Štěrba – 8. Socha. Rozhodčí: Vlasjuk. ŽK: 2:3. Diváků: 50. Poločas: 1:1.
Český Brod: Sova – Bláha, Michal, Pařízek, Štuller (78. Kratochvíl) – Štefančík, M. Kopecký, P. Kopecký, Hucek – Socha, Horejc (66. Čáp).