Aktuality - Všechny aktuality

Dráhy zrekonstruovaly nádraží v Českém Brodě

Zdroj: www.idnes.czČeský Brod (Kolínsko) - V Českém Brodě na Kolínsku se dočkalo rekonstrukce nádraží, které leží na páteřní železniční trati z Prahy do Olomouce. Výpravní budova z 20. let minulého století má novou fasádu, okna a dveře. Podle mluvčího Českých drah Radka Joklíka představují náklady na rekonstrukci téměř 20 milionů korun. Podle něj prošly proměnou i interiéry nádražní budovy. Nové jsou toalety pro veřejnost, které mohou bez potíží využívat i lidé se sníženou pohyblivostí.

Na střeše jsou nové klempířské prvky, komínové lávky a svody napojené do městské kanalizace. Nová je i vodovodní přípojka.

"Souběžně s opravou naší výpravní budovy nechala Správa železniční dopravní cesty natřít zábradlí v podchodu a sloupy zastřešení na druhém a třetím nástupišti. Učitelé a žáci 2. základní školy v Českém Brodě pak vymalovali stěny podchodu. Místo nevzhledných čmáranic vandalů jsou tu třeba obrázky českobrodských památek," uvedl ředitel Regionální správy majetku Praha Jan Skalický.

Současná výpravní budova v Českém Brodě byla postavena v letech 1928 až 1929 podle plánů architekta Františka Kouly ve slohu geometrické moderny s ohlasy kubismu. Do dnešní podoby byl objekt upraven v 50. letech v souvislosti s elektrizací trati Česká Třebová - Praha, kdy byla zbourána bývalá výtopna, provedeny úpravy kolejiště a vybudována nástupiště s podchodem.

Zdroj: ČTK

Videoreportáž

Copyright © Město Český Brod, 2005-2023 | Přístupnost | GDPR | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist