Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Ze vzdělaného Brodu

Co přinese rekonstrukce školní kuchyně?

Jak víme, díky rekonstrukci školní kuchyně se některým rodičům a dětem zkomplikoval
na sklonku školního roku v Českém Brodě život. Co a proč se ve školní kuchyni děje, jsme se zeptali pana Petra Kostkana z odboru rozvoje, který má projekt na starosti.

Školní jídelnu jsme museli zavřít z důvodu celkové rekonstrukce kuchyně a zázemí, která je časově náročná a bez úplné odstávky provozu není možná. V kuchyni nás čeká celková výměna a doplnění gastronomického zařízení, veškerá rekonstrukce vzduchotechniky, instalačních rozvodů, úprava dispozice technického zázemí a částečná oprava stropních podhledů ve výdejní části jídelny. Projekt se v rámci dispozičních možností snaží o zajištění větší plynulosti provozu a zkvalitnění přípravy obědů. Dojde i na rekonstrukci toalet financovanou z investičního fondu ZŠ Žitomířská 885.  

To znamená, že už děti nečekají dlouhé fronty u okénka?

Doufáme, že dojde ke zlepšení, ale každý si musí uvědomit, že ve chvíli hromadného příchodu dětí na oběd nedokáže žádný systém fronty zcela odstranit. Při navrhovaných změnách jsme měli na mysli i to, aby děti mohly mít pití hned po ruce. I odkládání nádobí je řešeno v nově vytvořeném prostoru mimo stravovací zónu jídelny. Obědy budou vydávány ze dvou pozic hlavního výdejního okénka a výdej polévky bude na ně navazovat. Zároveň bude vytvořen zábradlový naváděcí systém pro strávníky.

Čekají nějaké změny také vstupní halu? Pamatuji si, že byla malá a neútulná.

Ve vstupní hale je naplánováno vybourání jedné řady umyvadel. Tím se nám prostor zvětší a budeme moci rozšířit věšáky a lavice na odkládání školních tašek.

Kdy my měla být jídelna znovu otevřena a kolik peněz bude rekonstrukce stát?

Obnovení běžného provozu školní jídelny plánujeme na středu 16. září 2015. Předpokládané náklady na projekt jsou přes sedm milionů korun.

 

Petra Ištvániková, PR manažerka

Komentáře:

  1. [1] Lenka V. ho248.net.msc-net.cz

    Opravdu už se těšíme, hlavně, když jsme se dozvěděli, že naše děti tam vůbec chodit nebudou.... rekonstrukce za 7 mil., která trvá nesmyslně dlouho a snížení kapacity vydávaných obědů...........to nechápu, hlavně že v 2. ZŠ zvoní už 7,45, aby se právě v jídelně netvořily fronty. Takže ve finále se zbavíme dětí ze 7.-9. tříd a hned tam žádné fronty nebudou.....fakt povedená akce.

    01.09.15, 17:56:33
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist