Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Českobroďáci pomáhají prostřednictvím diakonie

Výdej oblečení, získaného ve sběrných kontejnerech, potřebným. Autor: Diakonie BroumovPoměrně rychle se podle starosty Jakuba Nekolného plní sběrné kontejnery, které instalovaly technické služby a slouží pro sbírku potřebných věcí pro Diakonii Broumov. „Už dvakrát se věci odvážely,“ komentoval starosta.

První kontejner je umístěn na pozemku mezi Penny Marketem a Lidlem, je financován městem a přinášet věci, které již nepotřebujete, do něj můžete kdykoli.

Druhý, menší kontejner je ve sběrném dvoře technických služeb v Palackého ulici a přístupný je v provozní době, tj. úterý, středa, pátek 13 – 17 hodin a sobota 8 – 12 hodin. Tento kontejner město získalo jako ocenění rychlého a efektivního jednání s Diakonií Broumov.

Obsah z naplněných kontejnerů Diakonie Broumov převáží do svých skladů, kde se věci roztřídí a pak předají k charitativním účelům nebo k dalšímu průmyslovému zpracování.

Poněkud obavy měli někteří Českobroďáci, aby se z kontejnerů nestaly spíše odpadkové koše, tedy hlavně z toho u Penny, který je volně přístupný v denní i noční době. Podobné obavy zazněly i na webu městě. Podle informací diakonie se ale nic takového nestalo, lidé darují opravdu potřebné věci. Samozřejmě se najde například šatstvo, které je nepoužitelné a musí se zlikvidovat, ale je ho minimum. Drtivou většinu věcí diakonie využije pro potřebné.

Kontejnery jsou uzpůsobené tak, aby šlo vkládat do nich, ale už nebylo možné nic vytáhnout ven.

Ne snad proto, že výrobce předpokládal, že by si dárce najednou rozmyslel darování vhozeného svetru, ale spíše kvůli bezdomovcům, narkomanům a jiným osobám, které by se chtěly v kontejneru poohlédnout po něčem, co lze zpeněžit.

A mohly by tak přijít k úhoně, viz nedávný případ, kdy se v kontejneru v Pečkách udusil mladý muž.

„Přesto souhlasím, aby se nestal odpadkovým košem, místo by mělo být opatřeno kamerovým dohledem. I zde se počítá s rozšířením kamer. (např. parkoviště u zrcadla v ulici Suvorovova). Uvidíme dle situace a zkušeností,“ reagoval na webu města ředitel českobrodských Technických služeb Miroslav Kruliš.

Objevily se i připomínky, že kontejner brání ve výhledu do křižovatky. „Sice je tam STOP od Penny, ale tu většina nedodržuje, projede a pak se najednou před ním objeví auto, které za kontejnerem není skoro vidět,“ popisoval čtenář. To překontroloval odbor dopravy a zjistil, že výhled je dostatečný, pokud řidiči dodržují pravidla a respektují značky.

Jana Martinková - Kolínský deník

08.02.12 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist