Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Aleš Cibulka a Vladimír Hron v kině Svět

stáří v kiněZábavně o stáří?! Ale ano!

Potvrdit toto tvrzení mohli všichni návštěvníci zábavného pořadu, který se uskutečnil ve čtvrtek 14. března v sále českobrodského kina. Úderem půl sedmé večer se začaly plnit prostory kina a na pořadatele pršely otázky: „Šatna zdarma, pořad za 30 korun a ještě dárek? To je na Český Brod nezvyklé.“ Ale ano! S pomocí dobrovolníků z českobrodského Informačního centra pro mládež (ICM) se hravě zvládla šatna, dárek byl od generálního partnera projektu Hartmann - Rico a.s., prostory poskytlo Město Český Brod a záštitu nad představením převzala Národní síť Zdravých měst ČR. Vstupné tedy právě proto mohlo být jen symbolické.

stáří v kině 2Pořad putuje po celé ČR, u nás byl v pořadí osmačtyřicátý. Známý moderátor Aleš Cibulka a bavič Vladimír Hron během představení diskutovali se zástupci města paní Bc. Jitkou Novotnou z odboru sociálních věcí a místostarostou Mgr. Pavlem Janíkem o praktických tématech týkajících se nejen péče o seniory, ale také zdravého a aktivního stárnutí v našem městě. Jitka Novotná představila dostupné služby pro seniory a tělesně postižené, pan Janík vysvětloval podporu, nejen finanční, ze strany města pro aktivity seniorů v oblasti vzdělávání, kultury a sportu.

Zmiňované bylo také veřejné fitko v parku, které už dnes svou kapacitou nestačí a hledají se finance a možnosti vybudovat podobné zařízení i na Škvárovně. Připomenut byl i Českobrodský zpravodaj jako zdroj informací pro seniory, kteří patří k nejpilnějším čtenářům.

Oceněna byla práce Zvonečku Bylany, kde se starají o tělesně postižené děti i dospělé a služby o. s. Spirála pomoci, které sídlí společně se Záchrannou službou v druhé části dětského střediska v Žižkově ulici. Značná část diskuse se týkala Anny - sociálních služeb pro seniory a to nejen o možnosti přijetí a počtu lůžek, ale i možností pečovatelské služby a jejich služeb.

V druhé části večera protagonisté a zástupci města odpovídali na dotazy občanů, které se týkaly především praktických věcí, jako např. provozu nemocnice, nových cyklostezek, řešení tranzitní dopravy městem, budoucnosti českobrodského koupaliště nebo renovace objektu kina. Senioři by rovněž uvítali pěvecký sbor pro seniory nebo nákupy do tašky. Celý večer proběhl v příjemné atmosféře provázené zpěvem Vladimíra Hrona, a dokud diváci tleskali, pan Hron zpíval.

18.03.13 Z města

Komentáře:

 1. [1] beruška cbrod.bmb-green.cz

  Že by cenzůra?Vrací se nám staré dobré zvyky?

  18.03.13, 21:16:04
 2. [2] Nekolný Jakub, Bc. a.mx.cesbrod.cz

  Patrně narážíte na údajné odstranění článku s Vaším komentářem. Jde o článek z 1. března. Jako všechny starší články již není v aktualitách, protože není aktuální. Dá se však dohledat v archívech viz http://www.cesbrod.cz/item/zabavne-o-stari-ale-ano#com...
  Tedy nikoliv cenzura, ale běžný postup.

  19.03.13, 09:15:02
 3. [3] beruška cbrod.bmb-green.cz

  Dobrá.Nenapadlo mě,že článek o tomtéž tu bude 2x.No,hlavně,že si pan umělec Hron s "holkama" důchodkyněma pěkně zazpíval.Není nad bodrost :-D.

  19.03.13, 12:01:19
 4. [4] Nekolný Jakub, Bc. a.mx.cesbrod.cz

  Nebylo to o tomtéž! Prvním článkem byla pozvánka na akci a druhý již referoval o průběhu akce.

  19.03.13, 12:41:11
 5. [5] beruška cbrod.bmb-green.cz

  Příspěvek jsem tam psala druhý den po akci a v té době to byl článek na dané téma jediný.Odsunut do dáli byl velice rychle;-).Nevadí.Stále si myslím,že si i ti důchodci zaslouží trochu jiný level,než je pan Hron,objíždějící "burany" se svou "zábavou".Ale na druhou stranu je možné,že to některým "holkám" ke štěstí stačilo a moc se na skutečnou problematiku důchodců neptaly.Přístup ČB k důchodcům mi připadá jako "z fitka rovnou na LDN",vše ostatní využijí jen nepatrně,i když to velkolepě zní.

  19.03.13, 16:22:53
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist