Aktuality - Všechny aktuality

Adventní čas v našem městě

Tradiční akce Adventní průvod světýlek proběhne již tuto neděli 28. 11. 2021. Průvod bude zahájen v 17:00 hodin před radnicí, ale k poslechu vánočních písní a ladění vánoční atmosféry vás zveme již v 16:30. Po slavnostním zahájení vyrazíme za doprovodu českobrodské gardy kolem sokolovny do Masarykovy ulice, dále do ulice 5. května a k Podlipanskému muzeu. Následně se průvod vydá dolů ulicí Žitomířská a Komenského a zamíří zpět ulicí Tyršova na náměstí Arnošta z Pardubic k vánočnímu stromu, který bude slavnostně rozsvícen. U stromku samozřejmě nebude chybět i něco na zahřátí. 

O andělská zastavení, která budou po celé trase průvodu, se postarají děti z místní ZUŠ, ZŠ Tyršova a sportovkyně z TJ Slavoj. Ani letos nebude chybět obří andělská loutka, kterou budeme následovat až k vánočnímu stromku. Dopis Ježíškovi, který je součástí listopadového čísla Českobrodského zpravodaje, lze předat andělovi, který na děti bude čekat před kostelem sv. Gotharda a nebo ho do 17. 12. 2021 můžete vhodit do schránky, která bude viset na vánočním stromku. 

V této nelehké době a v předvánoční čas, víc než kdy jindy, lidé potřebují prožít pocit sounáležitosti. Jako spojující prvek večera jsme vybrali píseň od skupiny Čechomor Tisíc andělů, kterou společně zazpíváme a rozsvítíme tím vánoční strom v srdci našeho města, na náměstí Arnošta z Pardubic.

Celou akci můžete podpořit nejen svou účastí, ale také finančně tím, že si v informačním centru na náměstí v Českém Brodě koupíte pro své děti čokoládový adventní kalendář. Výtěžek z prodeje bude věnován organizátorům na pokrytí části nezbytných nákladů.

Abychom si atmosféru mohli společně užít prosíme vás, abyste v průběhu průvodu dodržovali všechna aktuální opatření. 

Více informací naleznete na webových stránkách ZDE.

Těšíme se na vás.

Copyright © Město Český Brod, 2005-2024 | Přístupnost | GDPR | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist