Český BrodOficiální stránky města

Město Český Brod

Prohlášení o přístupnosti

Prezentace Města Český Brod se snaží o naprosto maximální přístupnost svého obsahu i funkčnosti. Splňuje všechny důležité zásady přístupnosti podle metodiky Blind Friendly Web i WCAG 1.0 a Pravidla tvorby přístupného webu připravená pro účely novely Zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy.

Forma uveřejňovaných informací je v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením
(vyhláška o přístupnosti), a splňuje všechna pravidla uveřejněná v příloze této vyhlášky.

Validní HTML5 a CSS

Celý web je definován v relativních jednotkách a jeho obsah lze jednoduše zvětšovat a zmenšovat pomocí standardních nástrojů internetových prohlížečů. Struktura layoutu i obsahu je vytvořena strukturálním HTML5. Vizuální prezentace pak pomocí kaskádových stylů (CSS 3.0).

Obrázky použité v textu jsou vždy doplněny alterantivním textovým popisem.

Koncepce vycházela z myšlenky přístupnosti, kde synonymem pro přístupnost je základní stav internetových stránek, který neklade svým uživatelům při používání žádné zásadní překážky a to nezávisle na jejich postižení, schopnostech, znalostech, zkušenostech či zobrazovacích možnostech, tedy myšlenky bezbariérovosti.

Mapa webu

Pro orientaci na webu slouží také Mapa webu, která zahrnuje odkazy na veškeré sekce webové prezentace.

Hledání

Při hledání informací můžete používat našeptávač - začněte psát co vás zajímá a napovíme vám odkazy na sekce a články webu.

Mobilní verze webu

Kromě běžné verze webu je k dispozici i její zjednodušená podoba optimalizovaná pro mobilní zařízení.

Copyright © Město Český Brod, 2005-2020 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist