Zdravý Brod
Město Český Brod

Zdravotnictví

LIKVIDACE POUŽITÝCH ROUŠEK a ostatního odpadu

Technické služby Český Brod připravily návod na LIKVIDACI POUŽITÝCH ROUŠEK a ostatního odpadu:

  • U OSOB, KTERÉ NEJSOU INFIKOVÁNY A NEJSOU V KARANTÉNĚ:

Jednorázové roušky a respirátory u lidí, kteří nejsou infikováni virem COVID-19 nebo nejsou v karanténě zabalit do plastového sáčku a následně do odpadového sáčku společně s ostatním domácím směsným odpadem a zavázat. Tento odpad vhodit do černé popelnice na směsný odpad.

  • U OSOB, KTERÉ JSOU V KARANTÉNĚ

Veškerý odpad (včetně roušek a kapesníků) od osoby v karanténě, by měl být uložen v plastovém pytli na odpady. Plastové pytle by měly mít minimální tloušťku 0,2 mm. Po naplnění pytel by měl být pevně zavázán a na povrchu ošetřen desinfekčním prostředkem. Jsou-li použity pytle z tenčího materiálu, je třeba takové obaly zdvojit. Plastový pytel by pak měl být vložen do druhého pytle a zavázán. Povrch vnějšího pytle by měl být ošetřen desinfekčním prostředkem a zavázaný pytel až poté dán do běžného kontejneru na odpad. Tento postup je vhodný pro případy, kdy u osob není prokázáno onemocnění COVID-19.

  • U OSOB, KTERÉ JSOU INFIKOVÁNY KORONAVIREM COVID-19

Nemocná osoba nakládá se svým odpadem stejně jako je uvedeno v předchozím odstavci (balení, desinfekce). Ukládání odpadu do sběrné nádoby, svoz odpadu a jeho konečné odstranění však bude řešeno zvlášť tak, aby bylo zajištěno bezpečné odstraňování nebezpečného odpadu a minimalizace rizika pro pracovníky, kteří nakládají s odpady ale i pro ostatní občany. Tento odpad nebude odstraněn uložením na skládku.

Infikované osoby žádáme, aby netřídily odpad a vše připravily ke svozu odpadu dle instrukcí, které obdrží!!! 


Zdroj: 

Stanovisko Národního referenčního centra pro hygienu půdy a odpadů k prevenci nákazy u pracovníků nakládajících s odpadem kontaminovaným nebo potencionálně kontaminovaným SARS-CoV-2 způsobující onemocnění COVID-19 ke stažení zde. Stanovisko_SZU.pdf

Copyright © Město Český Brod, 2005-2020 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist