Zdravý Brod
Město Český Brod

Zdravotnictví - Zdravotnictví

Vláda schválila nové kompenzace pro podnikatele

Vláda schválila nové kompenzace pro podnikatele
Podnikatelé, kteří museli od října 2020 uzavřít své provozovny v důsledku nařízení vlády, dostanou od státu další finanční pomoc ve výši 400 korun na zaměstnance. Jde například o restaurace, fitness centra, kina, kadeřnictví apod. Na prvním jednání v novém roce to schválila vláda.

Aktuální nařízení vlády

Aktuální nařízení vlády

Nouzový stav v České republice, vyhlášený kvůli pandemii koronaviru, bude platit do 22. ledna 2021. Vláda rozhodla o zpřísnění přijatých krizových opatření s ohledem na přechod do stupně 5 protiepidemického systému PES, k němuž dochází dnes v neděli 27. prosince 2020. Přísnější opatření mají platit až do 10. ledna 2021.

Odběrové místo Covid-19

Odběrové místo Covid-19

Na odběrném místě testů na Covid -19  prosíme z hygienických důvodů o platbu pomocí platebních karet! Ve čtvrtek 17. 12. 2020 budou testy prováděny pouze do 10:15 hodin. S případnými dotazy se můžete obrátit v čase od 11:00 do 17:00 hodin na telefonní číslo 775 863 122. Děkujeme za pochopení! 
Antigenní testy se bohužel kvůli nastavení podmínek od Ministerstva zdravotnictví v Českém Brodě provádět nemohou. Nejblíže otevřeno místo oděru je na adrese: Městský společenský dům, Zámecká 109, Kolín. Zde je link na rezervační systém. Sledujte portál ministerstva zdravotnictví, kde najdete podrobné aktuální informace.  

DOMOV SENIORŮ SHÁNÍ DOBROVOLNÍKY

DOMOV SENIORŮ SHÁNÍ DOBROVOLNÍKY

Jde o pomoc při péči o klienty domova. Konkrétně se jedná o pomoc při rozvozu a podávání jídla, oblékání klientů, povlékání lůžek, pomoc s hygienou. Dobrovolnická pomoc je možná v dopoledních i odpoledních hodinách. Ochranné prostředky a testování antigenním testem zajištěno. Pokud chcete pomoci, pro bližší informace kontaktujte prosím ředitelku Ing. Lucii Hovorkovou, tel. 733 120 036. Místo pracoviště ANNA Český Brod, sociální služby pro seniory, Žitomířská 323, 282 01 Český Brod.

Aktuální epidemiologická situace

Aktuální epidemiologická situace
Vláda přistoupila k postupnému rozvolňování. Změna stupně PES (stupně pohotovosti dle aktuální epidemiologické situace) na hodnotu 3 platí od 3. 12. 2020, ve školství od 7. 12. 2020. Lepší orientaci v současné situaci Vám může usnadnit COVID PORTÁL.

Nouzový stav v ČR prodloužen

Nouzový stav v ČR prodloužen

Nouzový stav bude moci v Česku platit kvůli epidemii koronaviru do 12. prosince 2020. Sněmovna dnes 19. 11. 2020 souhlasila s jeho prodloužením. 

Epidemiologickou situaci nově znázorňuje systém hodnocení PES

Epidemiologickou situaci nově znázorňuje systém hodnocení PES
Ministerstvo zdravotnictví ČR spustilo webové stránky, na kterých najdete všechny informace k protiepidemickému systému se škálou pěti stupňů pohotovosti. Nyní platí pro celou ČR stupeň pohotovosti pět - nejvyšší riziko. Stupeň pohotovosti je odvozen od vývoje denních hodnot indexu rizika a dalších ukazatelů epidemie COVID-19, jeho stanovení je rozhodnutím Ministerstva zdravotnictví ČR a hlavní hygieničky ČR. Daný stupeň pohotovosti je platný pro celou ČR.Index rizika pro okresy, kraje a celou Českou republiku se aktualizuje každý den. Vyhodnocení bude probíhat jednou týdně, přičemž nejbližší vyhodnocení vývoje epidemie COVID-19 proběhne 20. 11. 2020.  Tabulka s přehledem možného uvolňování podle vývoje zde. PES-Matice-opatreni-131120.pdf Další podrobnosti na webu MZ ČR. 
Copyright © Město Český Brod, 2005-2021 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist