Zdravý Brod
Město Český Brod

Aktuality

Učíme se filmem - téma rozvoj města

Páteční podvečer v KD Svět patřil těm, kteří se zajímají o rozvoj našeho města především s ohledem na příjemné využití veřejných prostranství.

Hosty večera byli architekti Petr Klápště, Adam Gebrian a nový městský architekt Jiří Pavlíček. O práci městského architekta obecně i jeho vlastních představách se diskutovalo v úvodu setkání, které pohotově usměrňoval moderátor Robert Tamchyna. Jiří Pavlíček zmínil také počínající spolupráci se studenty ČVUT, kteří budou pod jeho vedením pracovat na studiích architektonických záměrů úprav veřejného prostranství v Českém Brodě. Adam Gebrian následně upoutal publikum vtipnou a stručnou glosou své krátké procházky městem. Nejobsáhlejší debata se pak dotkla možností úpravy náměstí takovým způsobem, aby tu místní i příchozí mohli zažít očekávaná i neplánovaná setkání v klidnějším a přívětivém prostoru, což se pravděpodobně neobejde bez snížení počtu parkovacích míst. Stranou nezůstaly ani náměty ke zvelebení městského parku a zakomponování Šembery do jeho úprav i možné propojení s lokalitou bývalého cukrovaru a liblických rybníků, smysluplné využití areálu ZZN u vlakového nádraží, architektonická soutěž o návrh nové mateřské školy v Kollárově ulici a další témata.
Po krátké přestávce jsme promítali s MAS Region Pošembeří inspirující dokumentární film Urbanizováno (Urbanized), který přirozeně vyvolal spoustu otázek i odpovědí.
Rádi bychom v podobném setkání odborníků na poli urbanismu a architektury s veřejností pokračovali a na jaře 2018. Přesný termín a program včas upřesníme.


17.10.17 Aktuality

Přidejte nový komentář:přihlásit Facebookem


Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist