Zdravý Brod
Město Český Brod

Aktuality

Nová školní jídelna se brzy otevře!

Město významným způsobem pokročilo při budování nové školní jídelny. Přestavba nemocniční kuchyně na novou centrální školní kuchyň s celkovou kapacitou 1 300 jídel a novou kapacitní jídelnou se chýlí ke konci a měla by být ještě v letošním roce dokončena. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly na 100 mil. Kč, kdy Ministerstvo financí ČR projekt podpořilo 60 mil. Kč a zbytek je hrazen z rozpočtu města.

Aby bylo možné uvolnit nemocniční kuchyň a nebylo ohroženo stravování pacientů a personálu nemocnice, muselo město nejprve vybudovat novou nemocniční kuchyň. Ta vznikla a již funguje v přízemí objektu bývalé technickohospodářské správy nemocnice, kde naposledy působila lékárna Pilulka. I celý tento objekt by měl do poloviny příštího roku projít rekonstrukcí a přeměnit se v novou pedagogickou poradnu. V rámci projektu bude zprovozněný i kiosek a kavárna pro klienty a návštěvníky nemocničního areálu.

Ale zpátky ke školní jídelně. Město se rozhodlo založit novou příspěvkovou organizaci Školní jídelna Český Brod. Do této organizace bude zařazena nejen nová jídelna a kuchyně v nemocnici, ale také stávající školní jídelna ve Smetanově ulici, kterou zatím provozuje Základní škola Žitomířská. Tím vznikne silná organizace školního stravování s celkovou kapacitou 2 100 jídel s rezervou pokrývající stávající požadavky českobrodských škol na zabezpečení obědů. Školní jídelna by měla též vařit pro bývalé učitele i cizí strávníky nejen z řad zaměstnanců v areálu nemocnice. V rámci hospodářské činnosti bychom chtěli provozovat i nemocniční kavárnu a kiosek a nové prostory nabízet i pro zajištění různých oslav a stravování hromadných akcí.

Rada města též na základě konkurzního řízení jmenovala Ing. Zdeňka Hladíka ředitelem této městské organizace. Dále pro nově budovaný kolektiv v školní jídelny hledáme šéfkuchaře, kuchaře i pomocný personál. V případě vašeho zájmu pište na email hladikova@cesbrod.cz. (Kompletní poptávku najdete zde.) Předpokládáme, že v lednu příštího roku začne zkušební provoz, budou se odstraňovat vady a nedodělky a po jarních prázdninách se již naplno otevřou brány zařízení dětem i kantorům. Pro rodiče a další zájemce z řad veřejnosti plánujeme v únoru uspořádat večer otevřených dveří s možnosti ochutnat jídla podávaná ve školní jídelně.

Na závěr bych chtěl říct, že si velmi vážíme práce kuchařek ve stávající jídelně, jsme si vědomi jejich úspěchů a chceme využít jejich zkušeností. Pevně věřím, že společně posuneme školní stravování o další stupínek dál a děti ze všech českobrodských škol budou moci obědvat kvalitní, zdravé a hlavně chutné jídlo.

Jakub Nekolný, starosta města


18.11.20 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2021 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist