Bezpečný Brod

Aktuality

Mimořádné zasedání bezpečnostní rady města

18. 10. 2019 v ranních hodinách mimořádně zasedala bezpečnostní rada města (vedení města a složky IZS) rozšířená o ředitele základních škol a orgány sociálně právní ochrany dětí.

Důvodem byl problém s jednáním početné skupiny žáků ve věku od 12 do 15 let. Doposud tyto děti měly problémové chování převážně uvnitř své skupiny. Důvodem, proč se obracím na veřejnost, je bohužel fakt, že tento týden došlo napadením jiného dítěte ke změně. Případ již šetří Policie ČR.

Tyto děti již nějakou dobu mají kázeňské problémy spojené s konzumací alkoholu, lehkých drog, kouřením cigaret a záškoláctvím. Některé případy byly již řešeny i na přestupkové komisi města. Bylo konstatováno, že pouze prevence již nestačí a záležitosti některých jedinců byly předány na státní zastupitelství s návrhem, aby soud nařídil ústavní péči.

Prosíme všechny rodiče o nahlášení skutečností v případě, že by jejich děti měly nějaké negativní zkušenosti s danou skupinou. Problémové děti jsou velmi aktivní i na sociálních sítích, a tak prosíme i o upozornění na případy kyberšikany, vyhrožování ostatním dětem či na jejich vulgární urážky. Prosíme, abyste se se svými poznatky obraceli přímo na obvodní oddělení Policie ČR a v případě, že byste byli přímými svědky nějakého protiprávního jednání, volejte městskou policii. Obě složky o problematice spojené s tímto agresivním chováním dětí vědí.
Děkujeme za pomoc!

Jakub Nekolný - starosta města

Copyright © Město Český Brod, 2005-2024 | Přístupnost | GDPR | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist