Informační centrum pro mládež
Město Český Brod

Informační centrum pro mládež - Aktuality

DO ZAHRANIČÍ S EURUPASSEM

DO ZAHRANIČÍ S EURUPASSEM

Chystáte se studovat nebo pracovat v zahraničí nebo vycestovat jako dobrovolník? Potom by vám Europass mohl tento proces usnadnit!

Co je Europass? Jedná se o projekt, který je součástí Národního ústavu pro vzdělávání s finanční podporou MŠMT a Evropské unie. Poskytuje informace, tipy a pomoc s vyplněním životopisu, motivačního dopisu a dalších dokumentů, které potřebuje každý, kdo chce vyjet do zahraničí v rámci práce, studia nebo dobrovolnictví. Své služby poskytuje nejen studentům ale i absolventům a pracujícím

A co vlastně Europass nabízí? 

Pomoc s napsáním životopisu - rady a tipy jak na to a možnost životopis automaticky převést do různých jazyků zemí Evropské unie. Životopis má navíc standardní evropský formát. 

Pomoc s napsáním motivačního dopisu - podává informace o struktuře a formátu a rady jak a co psát či nepsat, na základě informací od personalistů.

Součástí životopisu a motivačního dopisu by měly být i dokumenty o stážích či dobrovolnictví

Pokud se chystáte hledat studium či práci, určitě budete potřebovat vědět jak získat dodatek k osvědčení o středoškolském vzdělání a v případě vysokoškolského vzdělání i dodatek k diplomu. Europass poskytuje i informace o hledání práce v zahraničí. A v dokumentech ke stažení nabízí velmi praktické publikace ve formátu PDF obsahující právě podrobné rady a informace jak na práci, studium a dobrovolnictví v zahraničí. Pro ty se můžete i v tištěné formě zastavit do našeho informačního centra pro mládež.

V neposlední řadě zde najdete i užitečné rady k přípravě na pracovní pohovor

Kristýna Štefanicová, 27.11.2018, zdroj: Europass

27.11.2018 Aktuality

EVROPSKÁ CHARTA INFORMACÍ PRO MLÁDEŽ - PRINCIP RESPEKTOVÁNÍ POTŘEB

EVROPSKÁ CHARTA INFORMACÍ PRO MLÁDEŽ - PRINCIP RESPEKTOVÁNÍ POTŘEB

V dubnu 2018 byla přijatá nová Evropská charta informací pro mládež, která nahrazuje starou verzi z roku 2004 a její rozšíření o zásady pro online informace pro mládež z roku 2009.

Proč je to důležité? Protože usiluje o zajištění práva mladých lidí na přesné, aktuální a komplexní informace z ověřených zdrojů. Obsahuje podrobně rozepsaných 9 principů práce s informacemi pro mládež, kterými se musí řídit informační centra pro mládež k získání certifikace. Tím je právě i naše ICM.

V následujících několika týdnech se blíže podíváme na jednotlivé principy nové charty, abychom upozornili, na co se mají zaměřit mladí lidé při získávání informací poskytovaných informačními centry pro mládež, prostřednictvím informačních služeb pro mládež v jiných institucích nebo za použití elektronických a dalších médií. 

4. RESPEKTOVÁNÍ POTŘEB

Čtvrtý princip upozorňuje na nutnost respektování všech potřeb a témat která jsou pro mladé lidi aktuální. Informační centrum by mělo zajistit lidský přístup ke každému návštěvníkovi a informace jim předávat individuálním způsobem přiměřeným danému člověku a jeho potřebám. 

Znění charty v jednotlivých jazycích včetně seznamu zemí, které ji podepsaly můžete najít na stránkách Evropské informační a poradenské agentury pro mládež Eryica.

Článek ohledně kampaně usilující o rozšíření informovanosti o nových principech můžete najít na webu Národního informačního centra pro mládež. Jednotlivé principy jsou zároveň postupně sdíleny na jejich facebooku

Kristýna Štefanicová, 27.11.2018, zdroje: NICM, ERYICA

27.11.2018 Aktuality

ŽIVÝ BETLÉM VE VODĚRÁDKÁCH

ŽIVÝ BETLÉM VE VODĚRÁDKÁCH

V sobotu 1.12. 2018 zveme od 15:00 všechny děti i dospělé z Říčan a okolí  na každoroční „ŽIVÝ BETLÉM“ v obecním domě ve Voděrádkách.
Dítě, které přinese Ježíškovi vlastnoručně vyrobený dárek (ozdobu na stromeček nebo vánoční dekoraci), bude odměněno. Každé dítě u stromečku obdrží oblíbené štěstíčko. Nebudou chybět ani živá zvířátka.
Dospělí si mohou dát vánoční alkoholický a děti nealkoholický „svařáček“. Pro děti i dospělé bude připraveno grilování. Děti mají občerstvení zdarma.Jako každý rok půjde i o adventní setkání známých a sousedů.

Kristýna Štefanicová, 22.11.2018, zdroj: https://info.ricany.cz/mesto/kalendarakce.asp?cd=585&typ=r&ida=2547&den=20181201&mm=12&yy=2018

22.11.2018 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
TOPlist