Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Takže co se týče vlastních prací:

zde www.cosedejevceskembrode.webzdarma.cz/cb/rozpis_praci_gastro.pdf je dosud jediný dostupný rozpis prací odvedených na gastroambulanci, dále pak zastupitelé disponují rozpisem hodin a odměn jednotlivých údržbářů, kteří tu práci odvedli. V pátek se prohlídky na místě zúčastnil pan Korec a pan Bulíř, více k tomu mohou říci oni. Co je však již nyní zřejmé:
1) neexistuje žádný nákres ani projekt, který by dokumentoval, jak vypadal stav před rekonstrukcí a jak stav po rekonstrukci, neexistuje stavební deník, který by evidoval, jaké konkrétní práce byly ten který den provedeny. Následná kontrola je tedy téměř nemožná.
Připomínám, že projekt či nákres původního a plánovaného stavu je nutný buď pro stavební povolení či pro ohlášení stavby. Starosta si nebyl na našem páteční schůzce jist, zda vůbec k ohlášení stavby došlo. Obávám se, že město má v nemocnici de facto černou stavbu, kterou ještě hodlá zaplatit.
2) V pátek mi byly předloženy faktury za ostatní práce na gastroambulanci. Vyplývá z nich, že jsou účtovány včetně DPH, které by standardně měla Českobrodská nemocnice právo žádat vrátit zpět od finančního úřadu, tedy by DPH bylo de facto nemocnici uhrazeno dvakrát. Bylo mi sděleno, že Českobrodská nemocnice údajně na vratku nemá nárok, tuto informaci má město je ústně od vedení nemocnice, písemný doklad z finančního úřadu na to v držení města není.
3) Stavební práce nebyly vysoutěženy a zdá se, že ani předem odsouhlaseny byť to nájemní smlouva vysloveně ukládá. Možná, že u prací za 250.000,- Kč by nad tím někdo ještě mohl mávnout rukou, ale připomínám, že vedení města hodlá řešit zápočet za rekonstrukci DIOPu ve výši kolem 1.600.000,- Kč, který, zdá se, rovněž nebyl vysoutěžen. A to už není legrace.

Hezký den

Traurig

42

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Tak takový doklad rozpisu prací zplodí snad každý během deseti minut.
Co to má jako znamenat? Snad výsměch?
Další body nemá cenu ani komentovat. Snad jen konstatování: "Je to DĚS!"

S pozdravem Claudyus

43

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Dobrý den,
doplním několik postřehů z páteční prohlídky nemocnice (děkuji zúčastněným za rychlé zorganizování a zároveň doporučuji opakování akce pro zastupitelé a minimálně ještě pro členy finančního a kontrolního výboru a dále pro členy komise pro územní rozvoj a stavebnictví).
Zpět k návštěvě:
1) Prostory gastroambulance jsou zjevně zrekonstruovány.
2) K uvedené rekonstrukci nebyla předložená žádná stavební dokumentace s výjimkou projektu na elektro. Stavební deník nebyl veden. Kontroly nebo dozor z města nebyl doložen.
3) Nebyla doložena dokumentace původního stavu, takže lze pouze obtížně posoudit rozsah nařpíklad bouracích prací.
4) Město nedisponuje podrobnějším rozpisem prací než tím, který zde uvedl pan Traurig.

Důležitost řádné dokumentace vyplývá i ze stavebního zákona (zákon č. 183/2006 Sb.), kde jsou v § 125 uloženy vlastníku stavby tyto povinnosti:

§ 125 odst. 1:  Vlastník stavby je povinen uchovávat po celou dobu trvání stavby ověřenou dokumentaci odpovídající jejímu skutečnému provedení podle vydaných povolení. V případech, kdy dokumentace stavby nebyla vůbec pořízena, nedochovala se nebo není v náležitém stavu, je vlastník stavby povinen pořídit dokumentaci skutečného provedení stavby.

§ 125 odst. 3:  Neplní-li vlastník stavby povinnost podle odst. 1, stavební úřad mu nařídí, aby pořídil dokumentaci skutečného provedení stavby. Pokud není nezbytná úplná dokumentace skutečného provedení stavby, uloží stavební úřad pouze pořízení zjednodušené dokumentace (pasport stavby), pokud ji stavebník nepořídil sám.

Náležitosti dokumentace skutečného porvedení stavby stanoví vyhláška č. 499/2006 Sb.

Vzhledem k tomu považuji za předloženou dokumentaci k zápočtu za  nedostatečnou.

Radoslav Bulíř

44

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Je to strašné co se na radnici děje, člověk udělá v práci chybu a letí. A co se tady stane ? Zajímaloby mě jak se k tomu pan starosta postaví. Ale ono se to bude házet jak hnůj na dobu minulou, kdy ještě nestarostoval.

45

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Přeji hezký den,
byl provozovatel předem vyzván, aby zmiňované doklady měl připravené k prohlídce? Je zvykem, že ke každé kontrole je kontrolovanému subjektu sděleno co má mít připravené. Tudíž se domnívám, že na prohlídku zmiňovaných prostor nebyl provozovatel vyzván aby je měl připravené.
V tom případě hovořit, že doklady nejsou je velmi zavádějící.

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Hezký den i Vám,

on to nikdo ani tak nevyčítá provozovateli, v tom je Váš postřeh správný, jako vedení města, které předkládá k zápočtu práce, jejichž provedení si neověřilo a ani si nevyžádalo doklady, na jejichž základě by to bylo schopno prověřit. Ty doklady mělo mít město dávno ve svém držení.

Když k tomu připočtete, že zakázka nebyla řádně vysoutěžená, nebyla ani předem odsouhlasená a starosta nejprve odpíral zpřístupnit faktury, ze kterých vyplývá, že část závazků, které se měly započíst, mohla Českobrodská nemocnice nárokovat na vratkách DPH, je to celé takové... podivné.

47

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Na to opravdu už nejde nereagovat.
Město si práce ověřilo, doklady vyžádalo a má je ve svém držení.
Zakázka nemusela být soutěžena, protože se jedná o zakázku malého rozsahu. Souhlas vlastníka předem patrně udělen nebyl.
Nikdy jsem neodpíral zpřístupnit faktury, jen jsem vyžadoval podpis mlčenlivosti. Nakonec jsem je ale zpřístupnil bez jakýchkoliv podmínek.
Českobrodská nemocnice si navratkách nakonec opravdu část peněz uplatnila, ale jednalo se celkem o 2.237 Kč, což je proti celkovému zápočtu zanedbatelná částka.

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Jakub Nekolný napsal:

Město si práce ověřilo, doklady vyžádalo a má je ve svém držení.

Takže tedy město má i nějaké doklady navíc krom těch, které byly předloženy? Konkrétní rozpis, které práce byly odvedeny v jakých dnech, proč instalatér strhával dlaždičky (tedy prováděl nekvalifikovanou práci) za mzdu kvalifikovaného dělníka apod? Jak vypadal stav před zahájením rekonstrukce, jak poté?

Jakub Nekolný napsal:

Zakázka nemusela být soutěžena, protože se jedná o zakázku malého rozsahu.

Směrnice pro zadávání zakázek malého rozsahu jasně stanoví, že i u zakázek do 500.000,- Kč se musí záměr vyvěsit, kontaktovat alespoň tři soutěžitelé atd. Je to tak, pane starosto? Čili soutěžit se musí, podívejte se, jak to třeba hezky šlo tady http://www.cesbrod.cz/media/8/05_pdf/Za … en0001.pdf Proč nebyla směrnice dodržena? Proč se v jiných případech soutěží a tady ne? A bylo soutěženo v případě rekonstrukce interny a DIOPu????

Jakub Nekolný napsal:

Souhlas vlastníka předem patrně udělen nebyl.

Proč ne, když to smlouva jednoznačně stanoví? Jak tedy bylo město předem informováno o rozsahu prací? Proč, když smlouva jednoznačně stanoví, že investice mohou být proplaceny jen v případě, jsou-li předem odsouhlaseny je přesto rada doporučila k zápočtu?

Jakub Nekolný napsal:

Nikdy jsem neodpíral zpřístupnit faktury, jen jsem vyžadoval podpis mlčenlivosti.

Jinými slovy byste mi je zpřístupnil, ale nesměl bych o nich veřejně hovořit. Takový elegantní, veskrze transparentní roubík, že ano.

Jakub Nekolný napsal:

Nakonec jsem je ale zpřístupnil bez jakýchkoliv podmínek.

Ano. Jelikož mám právnické vzdělání, dokázal jsem Vašim pseudoargumentům hravě vzdorovat. Troufám si tvrdit, že laik by úspěšný nebyl. Jak je vůbec možné, že jste vůbec tu podmínku mlčenlivosti vznesl?

Jakub Nekolný napsal:

Českobrodská nemocnice si navratkách nakonec opravdu část peněz uplatnila, ale jednalo se celkem o 2.237 Kč, což je proti celkovému zápočtu zanedbatelná částka.

Takže protože to je 2.237,- Kč, tak to město nebude chtít zaplatit? Dorovnáte to tedy do rozpočtu ze svého?

49

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Pane starosto, držím Vám palce!!! Vydržte!!! Vláda také vydržela, tak proč by nemohl vydržet starosta malého nenápadného městečka. Doporučuji omluvit se nějakému jinému potentátovi (třeba v radě města) a s čistým štítem pokračovat. Vždyť máme précédéns, jak říká pan radní Nerudný.

Born stupid? Try again!

50

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Přeji hezký den pane doktore,

je hezké od Vás, že občany informujete, že máte právnické vzdělání. S ohledem na to Vás tedy prosím, aby jste se vyjadřoval o problematice, kterou jste si vzal za vlastní, tedy otázku nemocnice, přesně a tak aby tomu rozuměl každý občan. Domnívám se, že dost Vašich poznámek hraničí  skoro až se šířením poplašných zpráv. Ve spoustě Vašich informací je řečeno A, ale už tam chybí říci i to B. Což je bohužel styl práce sociální demokracie. A neznalý občan, za kterého se považuji i já, objektivní názor z Vašich info nezíská. Tedy pokud občan skutečně chce vědět a mít ten objektivní názor.
Hezký den.