51

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

pan doktor šlápl někomu na kuří oko a už je zle, styl sociální demokracie se možná někomu příčí, ale když člověk vidí ostatní strany, tak to je síla ....

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Hezký den i Vám, pane pavouku.

Vždy se snažím informovat objektivně a srozumitelně. Pokud tedy máte dojem, že někde v mém vyjádření chybí ono "B", nebo že něčemu nerozumíte, prosím, abyste alespoň blížeji specifikoval svůj dotaz; bohužel z věty "Ve spoustě Vašich informací je řečeno A, ale už tam chybí říci i to B." se moc nedá zjistit, ke které části mnou předložených informací máte výhrady.

Dejte mi proto vědět.

Příjemný den.

Traurig

P.s.: na včerejším zastupitelstvu byl zápočet schválen, ačkoliv jsem zastupitele informoval, že je schvalován v rozporu se smlouvou a směrnicí pro zadávání veřejných zakázek. Jelikož v zápise není standardně uváděno, jak kdo hlasuje, dovoluji si informovat že PRO zápočet hlasovali zastupitelé Nekolný Jakub, Fischer Jaromír, Vlasák Martin, Němeček Josef, Fuchs František, Janík František, Janík Pavel, Majer Jaroslav, Kratochvílová Jana,  Forstová Jana, Štěpán Pavel, Přikryl Jan, Mrvík Vladimír Jakub. PROTI  byli zastupitelé Korec Václav, Firbas Jan, Traurig Vojtěch Pavel, Binko Marek, Adam Luboš.

53

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Ono to s těma výhradama pana pavouka, snažícím se bránit "vedení města", asi nebude tak jednoduché, když si špatně vyloží i jednoznačnou větu jako je:

Vojtěch Pavel Traurig napsal:

Pokud bych chtěl populisticky lovit politické body (byť mi to v komunální politice malého města připadá nemožné), tak bych přeci tyhle záležitosti neřešil více jak tři roky před volbami.

(text ze dne 27.04.2011 11:12:50 této diskuze)

Zápočet schválen:
Tak to tady už vypadá stejně jako ve vládě:
Zákony, paragrafy, nařízení, vyhlášky, ... to přece platí jen pro řadové občany! My musíme koryta udržet zuby nehty, hlava nehlava...

S pozdravem Claudyus

54 Naposledy upravil: Petr75 (21.05.2011 18:18:48)

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

pavouk napsal:

Přeji hezký den pane doktore,

je hezké od Vás, že občany informujete, že máte právnické vzdělání. S ohledem na to Vás tedy prosím, aby jste se vyjadřoval o problematice, kterou jste si vzal za vlastní, tedy otázku nemocnice, přesně a tak aby tomu rozuměl každý občan. Domnívám se, že dost Vašich poznámek hraničí  skoro až se šířením poplašných zpráv. Ve spoustě Vašich informací je řečeno A, ale už tam chybí říci i to B. Což je bohužel styl práce sociální demokracie. A neznalý občan, za kterého se považuji i já, objektivní názor z Vašich info nezíská. Tedy pokud občan skutečně chce vědět a mít ten objektivní názor.
Hezký den.

Pane pavouku,
jakožto smutný volič těch, kteří nyní zápočet schválili, můžu říct, že je mi úplně fuk, za kterou stranu byl pan Traurig zvolen. Na (nejen) lokální úrovni je důležité, aby se zastupitelé starali o blaho obce a jejích občanů a pokud nejsou i přes své sliby schopní (nebo svolní) konat zástupci zvolení, je dobré A NUTNÉ že na jejich nepravosti upozorní opozice.
Na celostátní úrovni zůstanu u volby pravicových stran, ale tady u nás už se mnou tyhle "pravicové" strany se současným obsazením počítat nemohou.

Víte, ono se lehko odpouští z peněz "všech". Podívejte se, kolik platíte na daních a zamyslete se, jestli 2.237 korun necháte ležet na ulici, když vám vypadnou z peněženky.

VÁŽENÝ PANE TRAURIGU,
děkuji Vám za spoustu práce, kterou odvádíte. Právnické vzdělání nemám, ale titulek tohoto vlákna ve mně vyvolává dojem, že na takové konání by mohly pamatovat i paragrafy v trestním zákoně. Domnívám se, že i díky této diskusi je zřejmé, že zastupitelé záměrně konali v neprospěch obce, ač od Vás měli předem podklady, že nekonají správně.

Protože nemám přehled v legislativní úpravě fungování samospráv, chci se zeptat, je-li možná nějaká další eskalace i přes schválení zápočtu městem? Či je možností už jen zapojení orgánů činných v trestním řízení?
Nebo existuje nějaká varianta aspoň pozastavit výkon tohohle rozhodnutí zastupitelstva?
Zkuste prosím čistě pro mou inspiraci zmínit i možnosti spočívající v nátklakové akci občanů (petice, kterou se zastupitelé musí zabývat či jiný způsob? - stačí i odkaz na zákon). Děkuji.

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Dobrý den,

pokud jde o možnost pozastavit usnesení zastupitelstva, tento týden jsem podal Ministerstvu vnitra podnět k provedení dozoru ve věci dotčeného zápočtu. Pokud ministerstvo shledá mé námitky opodstatněné, mělo by uložit opatření k nápravě - tedy aby se ve věci znovu rozhodovalo. Nicméně zcela zabránit uzavření tohoto zápočtu nelze; i když ministerstvo uloží zjednání nápravy, zastupitelstvo může zápočet schválit, pokud se vyvaruje chyb, které jsem ve svém podání zmínil. V daném případě je poněkud smutné, když na stejném jednání zastupitelstva místostarosta města teskní, jak málo peněz může být rozděleno v dotačních programech města a v zápětí hlasuje pro zápočet v řádu statisíců, který město schválit nemuselo.

Přeji hezký den.

Traurig

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Ještě jednou dobrý den,

dnes ráno jsem obdržel vyjádření Ministerstva vnitra k mému podnětu, jak jsem výše zmiňoval. Zde www.cosedejevceskembrode.webzdarma.cz/cb/dozor.pdf  je možno nalézt jak samotný podnět, tak i ono vyjádření MV ČR. Shrnu-li závěry jsou takovéto

1)    MV se neztotožnilo s mým názorem, že v daném případě měla být přijata dvě usnesení zastupitelstva (jedno, kterým si zastupitelstvo vyhradilo pravomoc o zápočtu rozhodnout a druhé, kterým by o samotném zápočtu rozhodlo)
2)    MV neshledalo jako důvodné provést dozor nad obsahem usnesení z důvodu tvrzeného porušení povinnosti oznámit střet zájmů ze strany MUDr. Forstové (dlužno podotknout, že se MV ani nevyjádřilo, zda ke střetu zájmů došlo či nikoliv)
3)    MV sice shledalo, že upření práva občana se v rámci diskuse vyjádřit k projednávanému bodu je porušením zákona o obcích (jak jsem na to v průběhu jendání zastupitelstva upozorňoval), ale že se nejedná o tak závažné porušení, aby bylo celé usnesení zrušeno.

Zápočet je tedy definitivně platně schválen.

Hezký den

Traurig

57

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Tak to je teda strašný, aspoň člověk vidí jak to v našem krásném státě chodí .....

58

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Jen dvě poznámky:

MUDr. Forstová není ve střetu zájmů, neboť není ve vedení 4eskobrodské nemocnice s.r.o. a ani nemá žádný vlastnický vztah k této společnosti viz: http://obchodnirejstrik.cz/ceskobrodska … 28529421/.

Právo občana nebylo upřeno, neboť se do otevřené diskuse k každému bodu mohou hlásit i občané města, kteří tak často činí. Před hlasováním o ukončení diskuse bylo umožněno komukoliv se do diskuse přihlásit. Po odhlasování o ukončení diskuse byl dán ještě prostor všem přihlášeným před tímto hlasováním. Dotčený občan se přihlásil až v době, kdy již byla diskuse ukončena a proto jsem mu slovo nemohl udělit a odkázal jej na diskusi k bodu různé na konci jednání zastupitelstva.

Dneska je opravdu hezký den smile

59

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

opravdu je nám všem nádherně, když to tady čteme ........

60 Naposledy upravil: Vojtěch Pavel Traurig (24.05.2011 12:06:53)

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Jakub Nekolný napsal:

MUDr. Forstová není ve střetu zájmů, neboť není ve vedení 4eskobrodské nemocnice s.r.o. a ani nemá žádný vlastnický vztah k této společnosti viz: http://obchodnirejstrik.cz/ceskobrodska … 28529421/.

Nikdo netvrdil, že MUDr. Forstová je statutárním orgánem Českobrodské nemocnice, s.r.o. či že tam má podíl. Střet zájmů jsem dovozoval z toho, že je ve smyslu § 15 ObchZ oprávněná činit za Českobrodskou nemocnici právní úkony. V tomto se my dva, pane starosto, zcela jistě neshodneme.

Jakub Nekolný napsal:

Právo občana nebylo upřeno, neboť se do otevřené diskuse k každému bodu mohou hlásit i občané města, kteří tak často činí. Před hlasováním o ukončení diskuse bylo umožněno komukoliv se do diskuse přihlásit. Po odhlasování o ukončení diskuse byl dán ještě prostor všem přihlášeným před tímto hlasováním. Dotčený občan se přihlásil až v době, kdy již byla diskuse ukončena a proto jsem mu slovo nemohl udělit a odkázal jej na diskusi k bodu různé na konci jednání zastupitelstva.

Dotčený občan se přihlásil PŘED hlasováním o ukončení diskuse. Že byl zákon porušen je jednoznačně ve stanovisku MV napsáno, diskuse o tom nemá moc smysl. Rozumím tomu, že se Vám to nelíbí, stejně tak jako rozumím tomu, že se mnohým zastupitelům nelíbí diskuse na téma nemocnice a proto ji utli (pro korektnost dodávám, že Vy osobně jste se v tomto případě zdržel hlasování).