Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Pane starosto, problém je, že stále odmítáte uvést zcela konkrétní odpověď na opakovanou a jasnou otázku:

1)    jaké konkrétní práce tam byly vlastními zaměstnanci odvedeny, je-li na materiálu fakturováno něco slabě přes 30.000,- Kč? Znovu zdůrazňuji, že jsem o tuto informaci žádal 18. března tohoto roku, rada byla povinna mi písemně odpovědět do 30 dnů, dosud tak nebylo učiněno a Vy se stále točíte v prázdných, obecných frázích typu „byly odvedeny práce, které měl provést vlastník“ či „vlastní mzdové náklady kryjí práce provedené vlastními zaměstnanci“.
2)    dosud jste nezodpověděl, zda byly tyto práce předem odsouhlaseny tak, jak ukládá nájemní smlouva. Pouze jste napsal, že tomu snad tak bylo a doklad se pokusíte nalézt. Bylo nebo nebylo?

22

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Vážený pane doktore,

Ad 1) Jak jsem Vám již napsal. Vámi požadovaný rozpis prací dostanete v materiálech na jednání zastupitelstva. Stejně tak dostanete odpovědi na E-mail, který jste mi posílal.

Ad 2) Myslím si, že rozsah prací schvaloval bývalý pan starosta, ale nevím to jistě. Žádný doklad o předchozím schválení se mi zatím dohledat nepodařilo.

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Vážený pane starosto,

ad 1) je to sice proušení zákona o obcích, protože odpověď máte dát do 30 dnů a nikoliv až s materiály pro zastupitelstvo, ale budu tedy doufat, že opravdu obdržím podrobný rozpis.

ad 2) možná to schválil pan exstarosta Fischer, ale rada to měla vzít na vědomí (tak jako třeba v tomto případě http://www.cesbrod.cz/media/pdf/rada/10 … .2011u.pdf bod 10), přičemž Vy jste byl členem rady i v minulém volebním období; navíc Vy jste si takovou skutečnost měl přeci prověřit, když jste závazek uznával. Jak je možné, že tam Českobrodská nemocnice provádí práce, jejichž rozsah není předem odsouhlasen městem, které ty práce hradí?

Je to takové velmi transparentní, že pane starosto. Faktury, které město hradí jsou označovány za obchodní tajemství, Českobrodská nemocnice provádí nějaké práce, aniž by je někdo předem objednal a odsouhlasil, starosta podepisuje uznání závazků bez souhlasu rady či zastupitelstva...

Hezký den

Traurig

24

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Vážený pane doktore,

ad 1) O žádné porušení zákona nejde, snažím se na všechny Vaše otázky odpovídat a podávat Vám adekvátní informace. To že jste se mailem obrátil na členy rady, ještě neznamená, že se jedná o oficiální podnět či žádost o stanovisko rady města. Osobně Vám ale na Vaše otázky odpovím.

Ad 2) Rozsah prací schvaloval většinou zaměstnanec odboru správy majetku, jeho vedoucí či přímo starosta města. Když se jednalo o větší částky, tak o souhlasu vlastníka byla informována rada města. Ne ve všech případech nájemci úpravy městu jako vlastníku nemovitostí oznámili a obdrželi souhlas a to nejen v případě nemocnice. Pak ale nájemce riskuje, že mu provedené investice nebudou uhrazeny. Přesto si myslím, že když práce ve skutečnosti provedli, je potřeba s nimi jednat o případné náhradě. V tomto případě si nepamatuji, že by rada brala na vědomí předchozí souhlas. S pane Fischerem se zítra uvidím, tak se jej můžu zeptat, zda jej udělil.

Kdybych nechtěl, aby to bylo transparentní, tak se tady s Vámi nebavím. Faktury zatím proplaceny nebyly. Kdybych neměl informace ze školení zaměstnanců finančních odborů na téma i obchodního tajemství, tak Vám to nepíšu.  Už jsem to napsal několikrát a pro Vás tedy znova. Uznání závazků není platné, o čemž jsem informoval smluvní stranu. Uznání podepíši znova jen v případě schválení zastupitelstvem.

Vy patrně máte spousty času, ale já se musím věnovat i jiným záležitostem, než je komunikace s Vámi i když je velmi přínosná.

Hezký zbytek dne

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Vážený pane starosto,

vzhledem k tomu, že ani zákon o obcích, ani jednací řád zastupitelstva nestanoví žádnou specifickou formu pro vznesení dotazu zastupitelem, tak pak i e-mailová forma je oficielním podáním. Již jsem se přesvědčil, že Vámi uplatňovaný výklad zákona o obcích je velmi svérázný a povětšinou vede k poměrně okleštěným pravomocím jednotlivých zastupitelů (viz přístup k fakturám jen na základě podpisu mlčenlivosti, což je v jednoznačném rozporu s principem veřejné kontroly nakládání s majetkem obce) či orgánů zastupitelstva (viz pravomoci kontrolního výboru kontrolovat bez dalšího pověření dodržování právních předpisů ostatními výbory i v minulém volebním období), proto si Vás dovoluji upozornit, že i v tomto případě se mýlíte a zákon jste porušili.

Pokud jde o souhlas s provedením prací, bude velmi přínosné, pokud jej dohledáte. On totiž není ani tak podstatný ten souhlas jako spíše ta předchozí písemná žádost nájemce, ze které musí jednoznačně vyplývat, jaké práce měly být odvedeny.

Pokud jde o můj čas, jsem poměrně vytížený člověk, ale na diskusi s Vámi si vždy chvilku najdu, neboť ji shodně s Vámi shledávám velmi podnětnou.

Přeji hezký den i Vám a těším se na slíbené informace.

Traurig

26

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Vážený pane doktore,

musím Vás opravit, ale nejedná se o můj výklad zákona, ale o výklad kontrolních orgánů (hlavně ministertva vnitra), které metodicky vedou jednotlivé agendy města či úřadu. Osobně nemám žádné problémy se zveřejňováním jakýkoliv dokumentů, ale nerad se dostávám do rozporu s právními předpisy. Ale to jsme zpátky u toho, co říkala paní doktorka Marková. Tato diskuse je podle ní bezpředmětná, neboť Vy máte určitý právní názor, ona má odlišný a není tady soudce, který by řekl, jaká ze stran má pravdu. Stává se dost často, že jeden ministerský úředník tvrdí něco, co jeho kolega kategoricky odmítá.

O problematice souhlasu či nesouhlasu s investicí Vás samozřejmě budu informovat.

Přeji hezký den i Vám.

27 Naposledy upravil: penek (27.04.2011 05:59:34)

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Vážení pánové JN a VPT:

Nepřipadá vám, a to nejen vzhledem k obsahu vašich příspěvků, již trochu přehnané to vaše oslovování se "vážený pane starosto", resp. "vážený pane doktore"? Guth-Jarkovský by z vás měl jistě radost, ale není to přeci zdaleka vaše první výměna názorů, což tedy zkusit komunikovat dle jiných vžitých a historií osvědčených pravidel etikety, kupříkladu Cimrmanovy korespondence s Ladislavem Stroupežnickým?

28

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Dobrý den,
musím se přiznat, že diskuse dvou hlavních členů je natolik vážná, že podle mého názoru nepatří na stránky tohoto fóra. Nejsem schopná jako občan posoudit, kde je pravda. Jestliže se tato obvinění zakládají na pravdě tak by je měla řešit asi kompetentnější místa. Jinak mi způsob této diskuze připomíná pohádku "Šíleně smutná princezna". Co takhle ring a bahno, pánové? Teď vážně myslím si, že zvolený způsob prezentace názorů nepatříme mezi úctyhodné.

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Ad penek: osobně jsem toho názoru, že je tato forma vhodnější, alespoň diskusi drží v určitých mezích.

Ad Gamibo: domnívám se, že naopak diskuse o tom, jak se nakládá s veřejnými prostředky, musí být veřejná. Bylo mi několikrát předhazováno, že si tím způsobem snažím nahnat politické body a kdovíco ještě. Není tomu tak -  jde o peníze nás všech, které mají být využity ku prospěchu obce a proto je naprosto legitimní, aby se o větších investicích vedla otevřená diskuse. Pokud bych chtěl populisticky lovit politické body (byť mi to v komunální politice malého města připadá nemožné), tak bych přeci tyhle záležitosti neřešil více jak tři roky před volbami.

Pokud jde o závěry z diskuse plynoucí, tedy zda by to měla řešit „jiná kompetentní místa“ a zda jsou zde nějaká obvinění, já za sebe tvrdím, že v daném případě postupuje vedení města krajně nehospodárně při nakládání s veřejnými prostředky; pro diskusi o této otázce jsou podle mne občané obce tím nejkompetentnějším orgánem.

30

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Vážený pane  doktore,
píšete, že tři roky před volbami jste se již zajímal o kauzu nemocnice, prosím jáké výstupy z této doby máte a jaké podněty jste podal? Ještě kolik let v Českém Brodě bydlíte?
Děkuji za odpověď.