11 Naposledy upravil: Vojtěch Pavel Traurig (20.04.2011 08:28:06)

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

No, mně připadá celá ta konstrukce, že si starosta chodí ověřovat své pravomoci na finanční odbor, hodně podivná. Navíc když je zřejmé, že finanční odbor ve všech dokumentech navrhoval, aby rada smlouvu schválila a pověřila starostu jejím podpisem. Při té příležitosti je zapotřebí se ptát, proč starosta informoval o této skutečnosti až 2 měsíce po podpisu zmíněné dohody a nikoliv v zápětí. Ta prodleva je nepochopitelná.

Ale stále mi chybí odpověď na druhou otázku: totiž co přesně se skrývá za oněmi započtenými vlastními mzdovými náklady Českobrodské nemocnice ve výši více než 350.000,- Kč. Proč to ani po několika urgencích není ochotna rada vysvětlit? Napadá mne jen jediné vysvětlení: někdo si tam prostě napsal nějaké hausnumero, to starosta podepsal a nikdo neví, jak hausnumero vzniklo. 

Možná by nám to objasnil spíše pan místostarosta Janík, ten přeci měl ve volebním programu závazek “věnovat zvýšenou kontrolu dodržování smluvních podmínek pronájmu objektu nemocnice”.

12

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Vojtěch Pavel Traurig napsal:

No, mně připadá celá ta konstrukce, že si starosta chodí ověřovat své pravomoci na finanční odbor, hodně podivná. Navíc když je zřejmé, že finanční odbor ve všech dokumentech navrhoval, aby rada smlouvu schválila a pověřila starostu jejím podpisem. Při té příležitosti je zapotřebí se ptát, proč starosta informoval o této skutečnosti až 2 měsíce po podpisu zmíněné dohody a nikoliv v zápětí. Ta prodleva je nepochopitelná.

Ale stále mi chybí odpověď na druhou otázku: totiž co přesně se skrývá za oněmi započtenými vlastními mzdovými náklady Českobrodské nemocnice ve výši více než 350.000,- Kč. Proč to ani po několika urgencích není ochotna rada vysvětlit? Napadá mne jen jediné vysvětlení: někdo si tam prostě napsal nějaké hausnumero, to starosta podepsal a nikdo neví, jak hausnumero vzniklo. 

Možná by nám to objasnil spíše pan místostarosta Janík, ten přeci měl ve volebním programu závazek “věnovat zvýšenou kontrolu dodržování smluvních podmínek pronájmu objektu nemocnice”.

S tím objasněním to asi tak lehké nebude ......

13

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Přemýšlejte! Kdybych to chtěl zatajit, tak to rozhodně nedávám na radu respektive Vám neposíláme materiály. To vše dělám, jelikož chci, aby rozhodování radnice bylo opravdu transparentní. Na nesrovnalost nás  upozornila právnička města a když se tak stalo, okamžitě jsme věci napravili. Vy to tady jen používáte pro své politické hry.

V zápočtech se jedná o částku ve výši 263.009,- Kč na rekonstrukci Gastro-ambulance a je doložena fakturami za provedené práce od firem Elektrospoj, Čermák, Ferbs, UNIVIN a Alza.cz. Dále pak jde o opravy kotelny, výtahů, rozvodů vody, komínů a podobně. Vše je opět doloženo fakturami od přibližně 30 dodavatelů v celkové ceně 526.301,- Kč , kdy nejvyšší fakturovaná částka je přes 50 tisíc Kč. Celkem se jedná o 52 faktur, kdy dodavatelem je třetí společnost a odběratelem Českobrodská nemocnice s.r.o.. Jelikož však jde o práce, které jsou povinností vlastníka, je možné to řešit pouze vzájemným zápočtem, ale to už bychom se zase točili v kruhu.

Všechny faktury jsou k nahlédnutí na finančním odboru. Jejich kopie Vám poskytnu jen v případě Vašeho podpisu mlčenlivosti, neboť jsme byli upozorněni, že se jedná o obchodní tajemství.

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Co považujete za politickou hru? Když podepíšete bez řádného pověření smlouvu a já na to upozorním? Když se podivuji nad tím, že se ta věc probírá na jednání rady až dva měsíce po podpisu?

V zápočtech se primárně jedná o vlastní mzdové náklady Českobrodské nemocnice. Jejich existence jste sám potvrdil (viz e-mail výše), ale dosud jste je Vy ani nikdo jiný z rady nespecifikoval, ačkoliv jsem Vás o to výslovně žádal a žádám Vás o to opakovaně i zde. Faktury Elektrospoje, Čermáka, Ferbse, Univinu a Alzy tvoří z celkové částky za gastroambulanci jen 59.000,-. Kč. Zbytek jsou ony mzdové náklady. Proč je odmítáte specifikovat?

A co se faktur týče – vzhledem k tomu, že to jsou faktury, které uhradí město ze svých prostředků, obchodní tajemství se na ně nevztahuje. K tomu cituji Nejvyšší správní soud (rozsudek ze dne 9.12.2004, sp. zn. 7 A 118/2002) “V souladu s § 9 odst. 2 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, nelze z důvodu ochrany obchodního tajemství odepřít poskytnutí informace o ceně, která bude hrazena z veřejných rozpočtů. Používání veřejných prostředků přitom zahrnuje nejen přímé výdaje, ale i prominutí plateb, které by jinak byly příjmem těchto rozpočtů. Smyslem tohoto ustanovení je umožnit veřejnou kontrolu hospodaření s veřejnými prostředky. ” Pane starosto, dělejte si příště tu právní analýzu lépe.

Takže opět a znovu:  za co konkrétně jsou účtovány ony vlastní mzdové náklady (u obou projektů, prosím pěkně)?

15

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

V případě gastroambulance se jednalo o práci čtyř zaměstnanců po dobu měsíce a půl.

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

No výborně, konečně jsme se někam pohnuli. Takže v rámci rekonstrukce gastroambulance tam bylo odvedeno 960 hodin práce vlastními zaměstnanci. To tedy musela být pořádná šichta. Jenomže tomu zase neodpovídá projekt, ten byl podle ceny zjevně malý. Když tedy vezmu, že materiálu bylo účtováno za 32.794,- Kč (Elektrospoj a Alza), tak tohle je snad jediná stavba v republice, kde cena práce převyšuje šestinásobně cenu použitého materiálu. Předpokládám, že když ta rekonstrukce byla předem odsouhlasena (jak ukládá smlouva), tak není problém sdělit, jakou práci tam odváděla parta 4 dělníků po dobu 6-ti týdnů. Konečně je to už více jak měsíc, co jsem radu o toto žádal a zatím nic.

17

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

NEUVERITELNA IGNORANCE, KONECNE NEKDO UKAZAL NA TO, CO SE DEJE KOLEM NEMOCNICE... PRACE NA REKONSTRUKCI VYCHAZI NA CCA 58.000/ZAMESTNANEC/MESIC. NEBYLA BY TAM BRIGADA? DRZIM PALCE PANU TAURIGOVI A DOUFAM, ZE TAKOVETO ROZKRYVANI PRACE RADNICE BUDE POKRACOVAT!

18

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Když čtu tuto rubriku, je mi trochu na bl...! Je mi docela jedno, kdo je z jaké strany. Je mi jedno,jestli pan VPT zasahuje do všech debat a všemu rozumí. Tady poměrně jasně a kultivovaně vyslovil to, o čem šušká většina ČB občanů. Když tak sleduji úroveň odpovědí administrátora, napadá mne,zda by nebyla lukrativnější práce zaměstnance na rekonstrukci nemocnice, než smutné a šedé posedávání na radnici. Server Spolužáci.cz mne nějak přestává bavit,tady je to výživnější.

Born stupid? Try again!

19

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

jdu se nechat zamestnat do nemocnice 58.000 mesicne je parada - tady to smrdi zproneverou, uplatky a kdo vi cim jeste....

urcite to funguje tak ze se obe strany dohodli a mysleli si ze se na nic neprijde jako v mnoha pripadech se to zametlo pod koberec tak tohle zametou taky...vsadim svoje boty...starosta by mel zvazit jestli vubec je prinosem pro mesto po tak dlouhe politicke draze...a jisti radni ci zatupitele tez...jen se podivejte z koho se sklada TOP09...a koho reprezentovali v minulych letech...ze vam neni hanba...misto aby jste se snazili pro mesto neco udelat tak ho rozebirate a ohanite se nesmyslama.!!!!!

pan Traurigu - diky ze jste na toto poukazal jinak by to zase zmizelo v cerne dire zvane nemocnice cesky brod.

20

Re: Porušování povinností při nakládání s obecním majetkem

Co zmiňujete, je naprostý nesmysl. 58.000,- Kč měsíčně žádný údržbář v nemocnici nemá. Zpronevěra či braní úplatků je nehorázné obvinění, které si tady jako anonym dovolujete.   
Nic se pod koberec zametat nebude. Znova opakuji, že se jednalo o práce, které jsou povinností vlastníka objektu a byly fakticky provedeny nájemcem. Lze je přefakturací započíst jako účetní operaci nebo se dohodnout na vzájemném vyrovnání. Osobně jsem chtěl, aby o takto velké částce byla informována rada i zastupitelstvo. Před jednáním rady nás právník města  upozornil na právní stránku věci a povinnost vzájemnou dohody schválit zastupitelstvem. Proto bude celá záležitost projednána na příštím veřejném jednání zastupitelstva.
Nesmysly se ohání někdo úplně jiný a hanba by mu měla být, co a jak tady píše!