Turistický Brod

Cyklistika

Výlet č. 8 NA PLACKY DO SKANZENU V KOUŘIMI

NA PLACKY DO SKANZENU V KOUŘIMI krajem husitských bitev a jablečných sadů (možno spojit s Výletem č.4)
Okruh 44 km  - silnice 3. tř., polní cesty a lesní cesty
https://mapy.cz/s/ToHd

Výchozí bod:

ČESKÝ BROD, železniční stanice, či parkoviště

Ulicí Krále Jiřího jedeme po cyklotrase č. 8800 rovně přes křižovatku směrem do centra přes náměstí Arnošta z Pardubic rovně, V levém protějším rohu nám. A. z P. 56 je Městské kulturní a informační centrum http://www.cesbrod.cz/infocentrum/

Podjedeme zpět kostel sv. Gotharda k východní Kouřimské bráně, kterou opustíme náměstí.

Rovně přes most ulicí Prokopa Velikého přejedeme Šemberu a přímo za mostem odbočíme vlevo na stezku Břetislava Jedličky, vedoucí podél potoka do Liblic. Zde se připojíme na ulici Školní a pokračujeme vpravo okolo budovy střední školy do centra obce. Na centrální návsi se dáme vpravo ulicí Bylanskou a na konci opustíme obec vpravo směrem na Přistoupim.  Zde se dáme doleva po hlavní silnici do obce a hned první ulicí doprava až k přechodu pro pěší přes silnici č. 12 (Praha-Kolín). Za přechodem ulice pokračuje, připojuje se opět na hlavní silnici, pokračujeme doprava, dále do obce Přistoupim    http://www.cestyapamatky.cz/kolinsko/pristoupim/hradiste . Cca 20 m od připojení je vedle fotbalového hřiště odbočka k židovskému hřbitovu http://www.cestyapamatky.cz/kolinsko/pristoupim/zidovsky-hrbitov . V centru obce doleva odbočíme na cyklotrasu Středočeská ovocná stezka. Po ní pokračujeme přes obce Kšely a za Viticemi doprava až na odbočku pod Lipskou horou. Zde doleva do kopečka se dostaneme k Lipanské mohyle http://www.cestyapamatky.cz/kolinsko/lipany/bitva-u-lipan  .

Odtud pokračujeme po červené TZ až na náměstí DO KOUŘIMI. Odtud nás zelená TZ dovede až k nově otevřenému SKANZENU http://www.skanzenkourim.cz/ . Zpět se vrátíme na náměstí s dominantním kostelem sv. Štěpána http://www.cestyapamatky.cz/kolinsko/kourim/kostel-sv-stepana a po žluté TZ se vydáme okruhem NS Stará Kouřim http://www.cestyapamatky.cz/kolinsko/kourim/hradiste-stara-kourim směrem doprava. Zprava obcházíme stezku, je zde pozvolnější nástup.

Přes Libušino jezírko, hradiště a Lechův kámen sjedeme zpět do města na náměstí, kde se nachází astronomický střed Evropy http://www.cestyapamatky.cz/kolinsko/kourim/pamatnik-stredu-evropy . Odtud se začínáme vracet po červené TZ směrem na Dobré Pole souběžně s cyklotrasou č. 1. V Dobrém poli se postupně odpojí cyklotrasa č. 1, pak 0088. Za obcí odbočíme doprava směrem na Vitice na turisticky neznačenou silnici, na rozdvojení se vydáme doleva přes Močedník, Chotýš a Syneč.  Za obcí Syneč (ještě před silnicí č. 108) odbočuje doprava cesta, která poli mírně klesá do obce Kšely, kde se připojí na silnici, které se krátce držíme  vlevo, hned za obcí však odbočíme doprava kolem hřbitova na obec Bylany s překřížením silnice č.12 (Praha- Kolín). http://www.cestyapamatky.cz/kolinsko/bylany/pohrebiste-bylanske-kultury  zde pokračujeme rovně do Lstiboře a na křižovatce doleva na Liblice a Český Brod. Vracíme se přímo, ulicemi Lstibořská, Školní, Za drahou a Cukrovarská přímo k nádraží ČESKÝ BROD.

Copyright © Město Český Brod, 2005-2024 | Přístupnost | GDPR | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist