Turistický Brod

Cyklistika

Výlet č. 2 NA KLOBÁSKU DO KOZOJED

NA KLOBÁSKU DO KOZOJED přes lesy ke kiosku u rybníka (možno spojit s Výletem č.3)
Okruh 26 km  - lesní cesty a silnice 3. tř.
https://mapy.cz/s/TpfN

Výchozí bod:

ČESKÝ BROD, železniční stanice, či parkoviště

Ulicí Krále Jiřího jedeme rovně přes křižovatku směrem do centra přes náměstí Arnošta z Pardubic rovně, V levém protějším rohu nám. A. z P. 56 je Městské kulturní a informační centrum http://www.cesbrod.cz/infocentrum/

Zde odbočíme doleva do ulice Lázeňské a za ní připojením na červenou turistickou značku pokračujeme vpravo ulicí Jungmanovou podél městského parku za mostem u bývalého pivovaru pokračujeme po červené TZ a NS Údolím Šembery proti proudu potoka Šembery na připojení na silnici u bývalého koupaliště pokračujeme vlevo po NS Údolím Šembery (červená TZ se odpojuje doprava)          
- zprava travnatou cestou obcházíme sportovní areál Na Kutilce, za atletickým oválem se travnatá cesta stáčí zpět doprava k potoku, kde spolu s ním podchází silnici č.12 (Praha/Kolín) za podchodem pokračuje travnatou stezkou vlevo podél silnice č. 12, u vstupu na psí cvičiště vpravo lesní cestou až k výpusti z rybníka Podviňák, který po kamenných kvádrech překonává, a stoupá travnatou cestou na jeho hráz, zde cesta pokračuje vpravo po hrázi až na silnici z Českého Brodu do Zahrad dále se vydáme po silnici vlevo opět po červené TZ a NS Údolím Šembery: vlevo po hrázi Mlýnského rybníka, pod gotickou hláskou Tuchoraz http://www.dohaje.cz/stezky/216/2901, lesní cestou podél toku Šembery k připojení na silnici až k místu, kde se opět rozdělují:

Cca 200m za připojením na silnici se značení rozdvojuje (červená TZ vede po silnici)

My pokračujeme travnatou cestou vlevo po NS kolem studánky a Lichtenštejnského kamene až na silnici, kde se opět připojí k červené TZ.

Dále po silnici vlevo, po 100m za mostkem přes Šemberu je Rozcestí na Šembeře s parkovištěm a krytým odpočívadlem

Zde dále po zelené TZ až k rozcestí sv. Martin http://www.cestyapamatky.cz/kolinsko/kozojedy/kostel-sv-martina u chat v lese v Kozojedech (lesní zpevněnou cestou přes rozcestí Pod Šemberem, stoupání přes odbočku k hradišti Šember http://www.cestyapamatky.cz/kolinsko/doubravcice/hradiste, až na kraj lesa a zde mírným klesáním lesní cestou k připojení s červenou TZ, dále po obou TZ k rozcestí  Sv. Martin)

Dále po červené TZ k místu, kde tato pokračuje rovně na lesní pěšinu, odbočujeme vlevo po silničce mezi chatami na hráz lesního rybníka v chatové části obce Kozojedy KE KIOSKU se sezónním provozem pravidelně se zde např. pořádá pálení čarodějnic s doprovodnými koncerty místních kapel (blíže www.obeckozojedy.cz ), zpět se vydáme pokračováním silničky přes pole do Kozojed, zde u křížku odbočíme vlevo na silnici a pokračujeme poli a lesem ke křižovatce Truba, po červené TZ a silničce odbočíme vlevo a po této silničce (červená TZ se vzápětí odpojuje vlevo na lesní cestu) klesáním pokračujeme až k potoku Šembera zpět na Rozcestí Na Šembeře. Dále se již vracíme k Českému Brodu po lesních silničkách přes část obce Zahrady.

U rybníka Podviňák můžeme použít příjezdovou trasu do Českého Brodu přes hráz a podjezdem pod Kolínskou silnici, nebo pokračujeme rovně po červené TZ, spolu s ní překonáme křižovatkou frekventovanou silnici č. 12 (Praha/Kolín)  i se vrátíme na nádraží Český Brod. 

Copyright © Město Český Brod, 2005-2024 | Přístupnost | GDPR | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist