Kulturní Brod
Město Český Brod

Kalendář

19. 4. 2020 od 19:00 hodin - Koncert Klasika Viva: Jiří Stivín - český flétnový mág

Klasika Viva zve v neděli 19. 4. 2020 od 19:00 hodin do sokolovny na vystoupení českého flétnového mága a cembalistou Václavem Uhlířem pod názvem Pocta baroku - hudba J. S. Bacha, A. Vivaldiho, G. P. Telemana ...Předprodej online na www.klasikaviva.cz nebo v hotovosti IC a drogerie paní Vondrysové na náměstí Arnošta z Pardubic.

Program:

J. Ch. Pepusch - Sonata d moll pro zobcovou flétnu a virginal  
G. Ph. Telemann - Sonata C dur pro zobcovou flétnu a virginal 
(Adagio, Allegro, Larghetto, Vivace)     
G. Ph. Telemann - Fantasie a moll pro zobcovou flétnu sólo
(A tempo giusto, Presto, Moderato)   
D. Zipoli - Verso I – IV a Canzona d moll pro virginal 
C. Ph. E. Bach - Sonata g moll pro flétnu a virginal
(Allegro, Adagio, Allegro)        
J. Stivín - Zámecká fantasie pro flétny všeho druhu    
J. K. Kuchař - Partita C dur pro virginal  
A. Vivaldi - Koncert C dur pro zobcovou flétnu a virginal
(Allegro, Largo, Allegro molto)

 

Jiří Stivín se zabývá interpretací středověké, renesanční i barokní hudby na zobcovou flétnu již od r. 1975. Nahrál většinu koncertů pro zobcovou flétnu (4 CD Vivaldi, Telemann) a ovládá všechny druhy příčných i zobcových fléten. Jako sólista spolupracuje s renomovanými hudebními tělesy, řídí vlastní soubory Collegium Quodlibet, vystupuje v sólových recitálech s cembalem, varhanami, kytarou nebo hraje úplně sám s magnetofonem. Je autorem mnoha skladeb pro různé formace, scénické a filmové hudby. Je také aktivní jako pedagog a lektor na pražské konzervatoři i při mnoha dalších projektech včetně výchovných koncertů pro děti.

 

Václav Uhlíř je český varhaník, organolog a hudební pedagog. Již během studia se úspěšně zúčastnil několika mezinárodních varhanních soutěží. Od roku 1970 působí na kůru kostela Panny Marie v Hradci Králové jako varhaník a sbormistr. Soustavně se věnuje koncertní činnosti a spolupracuje s různými orchestry, sbory a sólisty.Více zde: https://www.klasikaviva.cz/news/jiri-stivin-fletny-vaclav-uhlir-virginal/

Copyright © Město Český Brod, 2005-2020 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist