KD Svět
Město Český Brod

O nás

Pro většinu lidí z Českého Brodu a okolí je název budovy Švehlova domu Kulturní dům Svět 
poměrně novinkou. Stále přežívá název kino Svět, protože se tak až do poslední velké rekonstrukce této budovy českobrodskému kulturnímu stánku říkalo. 


Budova sloužila dlouhá léta k promítání filmů. Nastal však čas na rekonstrukci, která by odpovídala zdejší potřebě kulturního vyžítí. V roce 2008 město Český Brod začalo spolupracovat s architektem Davidem Vávrou, který připravil studii s multifunkčním záměrem využití prostor. Bohužel se pro finanční náročnost velkolepých vizí  záměr nezrealizoval, ale nastartoval vedení města i místní nadšence k tomu, aby se s kinem začalo něco dělat. Město hledalo cesty, jak získat externí finanční zdroje a do rekonstrukce se pustit. V červnu 2013 se naposledy promítalo na původní promítačce z roku 1947 a na nějaký čas se dveře kina zavřely. Díky dotaci z Region Pošembeří o.p.s. během léta 2013 proběhla částečná rekonstrukce sálu a kino se začalo proměňovat na multifunkční prostor, kde se dalo hrát divadlo nebo i koncert. Budova kina si však zasloužila celkovou rekonstrukci na níž se v roce 2014 městu podařilo získat finanční podporu z ROP NUTS 2 Střední Čechy a ze  Státního fondu životního prostředí. O nový interiér se zasloužil místní architekt Josef Němeček. Výsledek stojí opravdu za to! Přijďte se podívat! 


Do roku 2013 bylo kino Svět v gesci Městského informačního centra. Dnes patří nový KD Svět pod příspěvkovou organizaci města a o jeho večerní program se stará Kateřina Anna Nováková (tel.: 604 249 398, e-mail: novakova@cvik.info) společně s Ivanou Nývltovou (tel.: 321 612 218, e-mail: nyvltova@cesbrod.cz), která se věnuje hlavně dopoledním představením pro školy. Výsledkem je pestrá kulturní nabídka: koncerty, divadla, talkshow, tanec, zábavné i vzdělávací pořady. Pokud chcete v KD Svět vystoupit například s vaší kapelou, divadlem nebo přinést publiku jiný kulturní zážitek, s důvěrou se na ně obraťte.

     
     
     

Foto interiéru KD Svět Jakub Červenka.

Copyright © Město Český Brod, 2005-2021 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist