Kulturní Brod
Město Český Brod

Kalendář

29. 9. 2019 od 19.00 hodin - Koncert Klasika Viva: Fenomén českého klavíru Matyáš Novák

Klasika Viva zve v neděli 29. 9. 2019 od 19.00 hodin do divadla J. K. Tyla na nezapomenutelné setkání s mladým, nadaným umělcem.

Koncert se koná za podpory Českého Brodu, Středočeského kraje a Státního fondu pro kulturu MK.

Matyáš Novák (nar. 20. 6. 1998), vítěz řady národních a mezinárodních soutěží, patří díky mimořádnému harmonickému cítění, širokému repertoáru a vynikající úhozové technice k nejperspektivnějším pianistům své generace. Na klavír začal hrát v pěti letech. Je absolventem Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové. 

Studium: Konzervatoř Pardubice ve třídě prof. Jitky Fowler Fraňkové, od 2013 student věhlasné klavírní akademie „Incontri col Maestro“ v italské Imole, nejprve ve třídě Vovky Ashkenazyho, od roku 2017 byl ve třídě prof. Borise Petrushanského.
Je vítězem mnoha klavírních soutěží v České republice, Španělsku, Slovinsku, Rakousku, Německu, Polsku a USA a hrdým členem PETROF Art Family. Každoročně odehraje několik desítek sólových recitálů nejen v ČR, ale i v zahraničí. Jako sólista a komorní hráč se představil v Německu, Rakousku, Polsku, Lucembursku, Slovensku, Slovinsku, Srbsku, Španělsku, Itálii a USA. V letech 2015 a 2016 absolvoval 2 velmi úspěšná koncertní turné po Číně. Pravidelně spolupracuje s profesionálními orchestry (Filharmonie Brno, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Komorní filharmonie Pardubice, Janáčkův komorní orchestr, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, komorní orchestr Quattro, Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně, Filharmonie Hradec Králové), je zván na domácí i zahraniční festivaly a účastní se mistrovských kurzů pod vedením nejlepších umělců svého oboru.

Copyright © Město Český Brod, 2005-2020 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist