Kulturní Brod
Město Český Brod

Aktuality

David Vávra představil veřejnosti vizi kina

David VávraArchitekt David Vávra vypracoval velkolepou studii přeměny brodského kina.

Veřejná prezentace studie „Rekonstrukce kina Svět“, jejíž realizací by se měly jeho současné prostory proměnit v multifunkční kulturní a společenské centrum včetně kavárny a knihovny, proběhla v úterý v odpoledních hodinách na českobrodské radnici.

Setkání s občany se zúčastnil i architekt David Vávra, který představil svoji teoretickou studii o budoucí podobě kina Svět v Českém Brodě.

Populární herec, architekt a autor televizního pořadu Šumná města našemu Deníku ještě před zahájením setkání prozradil: „Měl by to být multifunkční kulturní prostor, který by měl sjednotit především knihovnu, minikino s přibližně 90 místy, cvičební sál, přednáškový sál, event. sklad knih a kavárnu. Zatím je to však v úrovni teoretické, protože objekt není zaměřen a není na něm udělaný diagnostický průzkum.“.

Autora studie doplnil místostarosta Českého Brodu Jakub Nekolný: „Vše bychom chtěli mít hotové nejpozději do roku 2011, i když jsme původně nepočítali s celkovou rekonstrukcí, ale pouze s částečnými úpravami stávajících prostor.“ Ve středu od 17 hodin proběhne prohlídka samotné budovy kina, kde si účastníci setkání budou moci udělat vlastní představu o plánované rekonstrukci kina.

Martin Šnajdr - Kolínský deník

Vávra by kino radikálně proměnil

To by se mělo proměnit v multifunkční kulturní centrum. V úterý na  radnici V Českém Brodě osobně prezentoval svoji druhou verzi studie. V ní akceptoval požadavek vedení města na dostatečně velký prostor pro knihovnu, která bude součástí objektu. Kromě ní se v budově počítá s kinem, kavárnou, místem pro pódiová představení či agenturní činnosti. Ve středu budou mít zájemci možnost navštívit prostory kina, kde bude k dispozici zmíněná studie a na otázky bude odpovídat ředitelka kulturního střediska i místostarosta  města.

Dana Zářecká - Kolínský deník

13.02.08 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2021 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist