161

Re: Nemocnice

Vojtěch Pavel Traurig napsal:

Dobrý den pane penku,
Co mne k touto přesvědčení vede, se dá dobře vystopovat v tomto vláknu. Pokusím se to shrnout v jednom příspěvku:
1)    Z iniciativy pana Nekolného dostala nemocnice nájemní prázdniny. Výsledkem tohoto kroku nebylo ani splacení dluhu, ani zlepšení zdravotní péče, jak bylo proklamováno. Byl to jen benefit pro provozovatele neocnice.
2)    Pan Nekolný dlouhodobě obstruuje poskytnutí jakékoliv informace týkající se pohledávek za nemocnicí. Nejde jen o přehled pohledávek a vyznačení promlčecích lhůt, který jsem musel opakovaně urgovat tři čtvrtě roku; jde třeba i o návrh dohody o narovnání, kterou pan Nekolný odmítal zpřístupnit.
3)    Pan Nekolný podepsal bez souhlasu rady dohodu o narovnání s Českobrodskou, na základě které uznal k zápočtu částku bezmála 900.000,- Později pak tvrdil, že se nejedná o smlouvu, ale jen o účetní operaci.
4)    A nyní předkládá pan Nekolný návrh na zápočet vice než 4 milionů, kdy znalecký posudek považuje za porkazatelných necelých 1,5 milionu.
Suma sumárum: vede mne k tomuto závěru skutečnost, že ze strany pana Nekolného jsou iniciovány netransparentní kroky ve prospěch provozovatele nemocnice.

A jaké motivy jsem měl na mysli? Například ten, že jedním z koaličních partnerů, který i tímto drží pana Nekolného v dobře placené funkci starosty, je management nemocnice; domnívám se, že razantní krok vůči Českobrodské by mohl rozbourat koalici a pana Nekolného by to mohlo stát křeslo. Je krize, hypotéky se platit musí a člověk, který celou dobu dělal jen uvolněného radního malého města, špatně shání pracovní uplatnění.

ad 1) Není pravda, nic jsem neinicioval.
ad 2) Není pravda, přehled pohledávak jste obdržel, návrh dohody jste mohl obdržet, až když se nejednalo o pracovní návrh.
ad 3) Skutečně jsem tento zápočet podepsal na základě informací z finančního odboru. Na základě upozornění právníka města jsem celou záležitost předložil do jednání zastupitelstva, neb se jednalo o dohodu. Nemám co skrývat.
ad 4) Důvody Vám řeknu na jednání zastupitelstva.

Závěrečná fabulace je naprosto směšná. Žádný management mě a ani nikoho jiného z města nikde nedrží. Ze všech zastupitelů se jen jeden chová jak malé uražené dítě, kterému rozšlápli bábovičku.

Re: Nemocnice

Jakub Nekolný napsal:

ad 1) Není pravda, nic jsem neinicioval.
ad 2) Není pravda, přehled pohledávak jste obdržel, návrh dohody jste mohl obdržet, až když se nejednalo o pracovní návrh.
ad 3) Skutečně jsem tento zápočet podepsal na základě informací z finančního odboru. Na základě upozornění právníka města jsem celou záležitost předložil do jednání zastupitelstva, neb se jednalo o dohodu. Nemám co skrývat.
ad 4) Důvody Vám řeknu na jednání zastupitelstva.

Závěrečná fabulace je naprosto směšná. Žádný management mě a ani nikoho jiného z města nikde nedrží. Ze všech zastupitelů se jen jeden chová jak malé uražené dítě, kterému rozšlápli bábovičku.

Ad 1) viz http://www.cosedejevceskembrode.webzdarma.cz/cb/rm1.pdf - návrh na jednokorunový dodatek předkládal Jakub Nekolný. Inicioval jste to, prosadil jste to.

Ad 2) o přehled pohledávek jsem požádal v červnu loňského roku, opakovaně jsem to urgoval. Obdržel jsem jej letos v dubnu. Takže po tři čtvrtě roku.

Ad 3) k tomu není co dodat. Neměl jste to vůbec podepisovat.

Ad 4) počkám si na důvody.

163

Re: Nemocnice

A to stále přecházíme fakt, že ještě - po téměř roce! - úřad města Český Brod, které je vedeno starostou p. Nekolným, nedodal zastupiteli (pravda, opozičnímu) odpověď na vcelku primitivní otázku (nicméně oficiálně položenou), kdy budou promlčeny pohledávky města související s nemocnicí.

Obracím se tedy na mnou volené zastupitelky z TOP09 - paní Blažkovou, paní Forstovou, paní Kratochvílovou a paní Rahmovou - a prosím je, aby začaly naplňovat lokální program strany (b. 1.3 - "dohlédneme na efektivní využívání finančních prostředků z rozpočtu města") - zatím třeba jen tím, že zatlačí na své partnery ve vedení města, aby SPLNILI POVINNOST DANOU ZÁKONEM o svobodném přístupu k informacím, resp. aby zajistili její splnění.
Osobně bych ocenil, kdyby se tohoto obtížného úkolu ujaly jmenovitě paní FORSTOVÁ s paní RAHMOVOU, které sedí přímo v Radě města.
Spolupráce zastupitelů/radních z ostatních stran a hnutí je vítána, ale ty jsem nevolil, takže to nechám na jejich svědomí.

164

Re: Nemocnice

Petr75 napsal:

A to stále přecházíme fakt, že ještě - po téměř roce! - úřad města Český Brod, které je vedeno starostou p. Nekolným, nedodal zastupiteli (pravda, opozičnímu) odpověď na vcelku primitivní otázku (nicméně oficiálně položenou), kdy budou promlčeny pohledávky města související s nemocnicí.

Obracím se tedy na mnou volené zastupitelky z TOP09 - paní Blažkovou, paní Forstovou, paní Kratochvílovou a paní Rahmovou - a prosím je, aby začaly naplňovat lokální program strany (b. 1.3 - "dohlédneme na efektivní využívání finančních prostředků z rozpočtu města") - zatím třeba jen tím, že zatlačí na své partnery ve vedení města, aby SPLNILI POVINNOST DANOU ZÁKONEM o svobodném přístupu k informacím, resp. aby zajistili její splnění.
Osobně bych ocenil, kdyby se tohoto obtížného úkolu ujaly jmenovitě paní FORSTOVÁ s paní RAHMOVOU, které sedí přímo v Radě města.
Spolupráce zastupitelů/radních z ostatních stran a hnutí je vítána, ale ty jsem nevolil, takže to nechám na jejich svědomí.

Pevně věřím, že MUDr Forstová bude ta pravá.

Born stupid? Try again!

165 Naposledy upravil: custom (16.09.2013 07:51:39)

Re: Nemocnice

Vážení,
nemohu si pomoci, ale tyto dohady a mlžení ze strany pana starosty k ničemu nevedou. Pane Traurigu, jako zastupitel máte přístup samozřejmě k podrobnějším informacím. Co takhle zainteresovat protikorupční útvar PČR, protože tato situace se opakuje a táhne roky? Vždyť existují ustanovení trestního zákonníku, podle kterých by bylo možno tato jednání posuzovat, a bylo by jasno?

166

Re: Nemocnice

Nerad bych se mýlil, ale oznámení o podezření ze spáchání trestného činu může podat každý občan, ne nutně zastupitel.

Více k tomu na webu o.s. Českobroďák:
http://www.ceskobrodak.cz/community-pol … stem-brana
(je to až níže, pod titulkem Jak se "bráně" bránit)

Samozřejmě formulace toho oznámení už ve spolupráci s nějakým právníkem může být užitečná.

167

Re: Nemocnice

Vážený pane,
jestliže něco nemůžu napsat veřejně, pak to má své důvody. Není to neúctou k veřejnosti ani žádným mlžením. Chcete-li vědět víc, přijďte ve středu od šesti na jednání zastupitelstva. Víte-li o něčem, co by měla řešit protikorupční policie, je Vaší povinností to neprodleně oznámit a neschovávat se za pana Trauriga. Vaší poslední větu jsem buď nepochopil nebo z ní dost mrazí! Určitě se nějaké to ustanovení trestního zákoníku napasuje, ať je člověk vinen či nikoliv? Tato doba snad již minula a nebo se zase vrací?

168 Naposledy upravil: Pivas (17.09.2013 19:48:29)

Re: Nemocnice

Jakub Nekolný napsal:

Vážený pane,
jestliže něco nemůžu napsat veřejně, pak to má své důvody. Není to neúctou k veřejnosti ani žádným mlžením. Chcete-li vědět víc, přijďte ve středu od šesti na jednání zastupitelstva. Víte-li o něčem, co by měla řešit protikorupční policie, je Vaší povinností to neprodleně oznámit a neschovávat se za pana Trauriga. Vaší poslední větu jsem buď nepochopil nebo z ní dost mrazí! Určitě se nějaké to ustanovení trestního zákoníku napasuje, ať je člověk vinen či nikoliv? Tato doba snad již minula a nebo se zase vrací?

Jaká doba? Ona zcela neminula. Ona se drží. Představitelé nové doby se kapsují a tunelují státní i jiné kasy, stejně jako dřív. Jen se rozlezli do více stran. Nebo si pane Nekolný myslíte, že je zde spravedlnost a právo? A rovné pro všechny? Trochu úsměvné a naivní.

Born stupid? Try again!

169

Re: Nemocnice

Dobrý večer, nefunguje link na soubor s usneseními zastupitelstva z 18.9.2013 a zápis tam zatím není vůbec vložen.

Prosím o opravu.

Petr Šoupal

170

Re: Nemocnice

Link opraven, díky za upozornění. Zápis bude doplněn po zpracování sekretariátem MěÚ. (zápisy jsou vždy přidávány s mírným zpožděním)