31

Re: Motorkáři v lese

Obávám se, že i když se Vám je podaří vyfotit, bude to k ničemu.
Dle reakcí zastupitelů a městské policie v této diskuzi se obávám, že tento problém nikoho nezajímá. Naopak z příspěvků některých soudím, že motorkáři v lese jsou vlastně úplně v pohodě.
Smutný ....

32

Re: Motorkáři v lese

Frankovka napsal:

V neděli dvojce motorkářů se snažila vyjíždět na hrad Šember. Nepodařilo se mi je vyfotit. Příště :-) Všiml jsem si, že motorky nemají SPZ.

Pochopitelně fotka nic neřeší... Pokud by se Vám je nepodařilo zdržet až do příjezdu policie, tak fotek můžete mít kolik chcete, ale nic nedokážete... Proč myslíte, že v běžném provozu někteří motorkáři zakrývají SPZ? Podle fotek z kamer, není SPZ není důkaz...

33

Re: Motorkáři v lese

To danda: Pevně věřím, že jste si nepoblinkal vestu při čtení mého prvního příspěvku a jeho kriminálním návrhu. Doufám, že Vás to nepotkalo ani při zjištění vlastní zakyselenosti - viz můj druhý příspěvek. Věřil byste, že dosti markantní procento netolerantních lidí vůči okolí jsem poznal mezi rybáři a myslivci (nemluvím o hajných - to je něco jiného). Ale abych nevypadal jako škarohlíd. Plně chápu Vaše rozčarování. Upřímně se přiznám, že jsem rád, že žádný les nevlastním. V dnešní době bych na to neměl ani nervy, ani trpělivost bojovat s běžnou škodnou, i s tou, která vytváří zákony a svazující předpisy.

Born stupid? Try again!

34

Re: Motorkáři v lese

To danda: Nevím, jaký rozdíl je mezi offroadovou tratí nebo tratí motokrosovou, ale třeba v Krupé jezdí jak motocykly, tak i čtyřkolky. Takže tady bych asi problém nehledal.

35

Re: Motorkáři v lese

kvítko napsal:

To není jen občasné projetí motorky.Ale za dobrého počasí je to už spíš pravidlem.Vždy,když tam jdeme s dětma(a je to často),nějaké projedou.A taky to příjemné není.Ale to není problém jen tady.Jezdím na koních v jisté stáji,a tam se taky vyjet ven moc nedá.Neustále totiž ty cesty brázdí motorky.Všude plno hluku.Ta pila je slyšet,jen,když se kácí.Ale ty motorky co chvíli.A ty asi do lesa nepatří.Jinak vraky a šrot a jiný bordel se tu neřeší.Na tomto fóru se řeší ty motorkáři v lese.Chcete-li řešit jiný problém,založte nové téma.

Máte pravdu, má sestra je do koní víc než "zblázněná" a několik jich vlastní... Já nechci obhajovat všechny kteří jezdí po zakázaných cestách, ničí porosty atd.... Zvuk pil beru jako "součást" lesa a pokud jsem to před tím napsal nepochopitelně, tak se za to omlouvám...

Pravda je, že možností ježdění endurářů je málo a klasické "závodní" tratě jsou tak trochu mimo mísu sad... Kdo neví, nepochopí.........

Prostě jde o společné soužití lidí na malém prostoru jak psal (tuším) Danda...  Nechci se zastávat "likvidátorů lesa" (i když jsem mezi ně tenkrát patřil) a nechci žít "na okraji" společnosti pokaždé když se půjdu projet na enduru....

Nové téma mě nerajcuje, páč v Dolánkách jsem se ocitl po dlouhé době (pěšky) a na delší dobu se tam nejspíš neukážu, čili rezavějící šrot Avie nechám na řešení lidí, kterých se to dotýká.... Mě osobně ten šrot vadí, ale na druhou stranu je mi to jedno... Držím místním usedlíkům palce aby dotyčného myslivce dokázali "srovnat"....

Re: Motorkáři v lese

honza napsal:

Obávám se, že i když se Vám je podaří vyfotit, bude to k ničemu.
Dle reakcí zastupitelů a městské policie v této diskuzi se obávám, že tento problém nikoho nezajímá. Naopak z příspěvků některých soudím, že motorkáři v lese jsou vlastně úplně v pohodě.
Smutný ....

Městská policie dle zákona 553/1991 Sb. nemůže provést zákrok jinde, než na katastrálním území města nebo obce, které městskou policii zřídilo obecně závaznou vyhláškou. V případě MP Č.Brod se jedná o katastrálním území města Český Brod, Liblice, Štolmíř a Zahrady.

Výjimkou je uzavření veřejnoprávní smlouvy mezi zřizovatelem městské policie a obcí , která má o některou z činností MP zájem. Tato činnost musí být přesně specifikována a je za úhradu.

Vzhledem k tomu, že motorkáři jezdí po katastrálním území obcí Vrátkov, Doubravčice a Tuchoraz, městská policie Český Brod nemá oprávnění proti těmto přestupcům provádět jakékoli úkony či zákroky.

V případě zájmu příslušných obcí o hlídkovou službu v lesních porostech na jejich katastrálních území je nutno brát v úvahu, že tato obec by musela zajistit odpovídající vybavení pro tuto činnost (terénní motocykl, čtyřkolku, terénní vozidlo) a musela by se finančně podílet na úhradě mzdy a ostatních nákladů dle veřejnoprávní smlouvy uzavřené zastupitelstvem obou obcí a schválené krajským úřadem Středočeského kraje.

                                                      Svoboda Jan

37

Re: Motorkáři v lese

Popravde jsem spise cekal nejaky navrh reseni, ale presto dekuji alespon za vycerpavajici vysvetleni proc to nejde a proc s tim nikdo nic delat nebude.

Re: Motorkáři v lese

Vzhledem k tomu, že MP to řešit nemůže, máte možnost se obrátit na Policii ČR a to buď při konkrétním zjištění motorkáře v lese linka 158  a nebo učinit oznámení na obvodním oddělení PČR Český Brod o porušování lesního zákona . Policisté poté budou provádět šetření ke zjištění konkrétní osoby přestupce ( tedy pokud jej neznáte osobně )

39

Re: Motorkáři v lese

Hlavně, že se pokutují houbaři když zastaví na kraji lesa a jsou to převážně důchodci. Na ty si dokáže policie udělat čas a rozdávat jim lístečky za stěrače. Jaká ubohost. Na motorkáře jim už sily asi nestačí.....

40

Re: Motorkáři v lese

ixtan napsal:

Hlavně, že se pokutují houbaři když zastaví na kraji lesa a jsou to převážně důchodci. Na ty si dokáže policie udělat čas a rozdávat jim lístečky za stěrače. Jaká ubohost. Na motorkáře jim už sily asi nestačí.....

tak az vas priste bude pokutovat obecni policie za spatne parkovani na kraji lesa, poslete je k sipku, protoze ten kraj lesa neni v jejich "rajonu" :-) viz prispevek vyse...