21

Re: Motorkáři v lese

Tentokrát se musím zastat města i policie. Tento kritizovaný jev - motorkáři a čtyřkolkáři - je, bohužel, celostátní a je i celostátní problém jej řešit. Čuňata na zmiňovaných strojích škodí i na osetých polích a jinde. Nemluvě o ohrožení života. Zatím se jako řešení jeví praktiky, které jejich uživatele vystavují riziku střetu se zákonem. Již jsem se problematikou hlouběji zabýval. Asi bych je vyhlásil za škodnou a povolil odstřel.

Born stupid? Try again!

22

Re: Motorkáři v lese

M_B, danda i dada, rád bych vás upozornil, že tato diskuse zde, se týká chování motorkářů, resp. čtyřkolkářů a jejich "ohleduplnosti" vůči pěšákům a toho, jak problém vyřešit, aby si motorkáři přišli na své a ti, kteří chtěji jít v klidu po nějaké stezce se nebrodili v blátě a rozježděných kolejích. Vy však tuto debatu převádíte na odhazování odpadků ze strany turistů či houbařů a vyhazování pytlů s odpadky ze strany chatařů atd. Jinými slovy, snažíte se zastřít problém převedením diskuse na jiné téma. Takže navrhněte, jak vyřešit problém pohybu motorkářů nebo čtyřkolkářů tak, aby si přišli na své a naopak nerušili a neobtěžovali výfukovými zplodinami ty, kteří nejsou vyznavači motorů. Co takhle dráha v Krupé, motorkáři (čtyřkolkáři)???

23 Naposledy upravil: M_B (28.11.2011 11:11:17)

Re: Motorkáři v lese

custom napsal:

M_B, danda i dada, rád bych vás upozornil, že tato diskuse zde, se týká chování motorkářů, resp. čtyřkolkářů a jejich "ohleduplnosti" vůči pěšákům a toho, jak problém vyřešit, aby si motorkáři přišli na své a ti, kteří chtěji jít v klidu po nějaké stezce se nebrodili v blátě a rozježděných kolejích. Vy však tuto debatu převádíte na odhazování odpadků ze strany turistů či houbařů a vyhazování pytlů s odpadky ze strany chatařů atd. Jinými slovy, snažíte se zastřít problém převedením diskuse na jiné téma. Takže navrhněte, jak vyřešit problém pohybu motorkářů nebo čtyřkolkářů tak, aby si přišli na své a naopak nerušili a neobtěžovali výfukovými zplodinami ty, kteří nejsou vyznavači motorů. Co takhle dráha v Krupé, motorkáři (čtyřkolkáři)???

Ok, můj příspěvek nebyl úplně k tématu. Motorkářům na crossových motorkách by měly postačit motocrossové tratě které se ale v posledních letech dost regulují kvůlu hluku. Ostatní by mohli jezdit se čtyřkolkáři... čtyřkolkářům určitě nejde o motokrosové tratě, jde o o ježdění v terénu, v blátě apod. Takže ideální by byl nějaký velký park pro ně vyhrazený jako to bývá v zahraničí, u nás k tomu bohužel není dost místa. Jako řešení bych navrhoval otevření vojenských prostor, cvičišť, tankodromů. Řekl bych že pro zábavu čtyřkolkářů je to ideální. Případně vyhrazení částí nějakých opuštěných lesů kde nikomu nebudou vadit.

Pivas napsal:

Tentokrát se musím zastat města i policie. Tento kritizovaný jev - motorkáři a čtyřkolkáři - je, bohužel, celostátní a je i celostátní problém jej řešit. Čuňata na zmiňovaných strojích škodí i na osetých polích a jinde. Nemluvě o ohrožení života. Zatím se jako řešení jeví praktiky, které jejich uživatele vystavují riziku střetu se zákonem. Již jsem se problematikou hlouběji zabýval. Asi bych je vyhlásil za škodnou a povolil odstřel

Navrhuji odstřel Vás. Nejsme ve středověku, nemůžete brát "spravedlnost" do svých rukou. Ublížení na zdraví je v úplně jiné rovině než neslušné chování. Nevím tedy o čí ohrožení života mluvíte...

24

Re: Motorkáři v lese

Myslím,že to bylo myšleno spíš obrazně než doslovně......

25 Naposledy upravil: danda (01.12.2011 23:27:38)

Re: Motorkáři v lese

Děkuji za všechny reakce na můj příspěvek asi nezvládnu odpovídat jednotlivě a tedy to shrnu ( asi trošku obsáhleji vždyť nejde o jednoduché téma ).  Proběhla zde plamenná obrana chatařů a turistů ( sám jsem chatař a občas i turista tak jsem se docela pobavil protože jsem jasně uvedl, že prase může být kdokoliv a na žádnou konkrétní  zájmovou skupinu jsem neukázal jen jsem skupinu  rozšířil nad rámec motorkářů)

Pro  uživatele custom
----------------------------------------------------------
protože jsem uvedl, že vlastním pár hektarů lesa  nebylo opomenuto označení  za latifundistu to jste pobavil děkuji za to úsměv je dnes vzácný a vy jste mi jej přivodil  smile ale zasložil jsem si to asi za ty bezzemky co nám do  vlastního lesa nosí odpad sbírají odhozy a lesní plody a chodí kázat o ekologii smile

Jistě zákaz vstupu do vlastního lesa jsem napsal mírně rozladěn a řešení to není. Ve vlastním lese mně nevadí slušně se chovající jedinec takřka nikde a chápu že pro turistu není rozbahněná svozová cesta to ideální pokud se nechce brodit po kolena v blátě a pokud neřve jako pavián nerozhazuje odpad pak mně nevadí asi nikdo ... na cestě mně pak nevadí ani cyklista motorkář či odstavené auto houbaře ... jsme jistě rozumní lidé a tak prosím o pochopení nad mírnou rozladěností která mně vedla k tak příkrému vyjádření .... definice slušnosti je poměrně jasná všem slušným přeci jen chování v lese nám vštěpovali rodiče kteří vyrůstali v době kdy ještě slušnost nebyla nadávka big_smile věřím že si rozumíme..

-------------------------------------------------------

nicméně se zde zase vše vrátilo do stejné linie motorkář čtyřkolkář jedinný lesa vrah aneb zlatej kůrovec říkala máňa.  A s tím nelze souhlasit . Proč ? To jsem uvedl v prvním přípěvku. Uřvané dítě se soplem u nosu dokáže otrávit pobyt v lese stejně jako blbec co si vyhání ego na dvoulitrové mašině v lesní školce .... to se na mně nezlobte ale je to tak ...!! Stejně jako houbař který vyrazí na houby ve svém SUV a snaží se je sbírat z okénka, aby náhodou nemusel udělat dva kroky a když už tam je tak vyhodí televizor co se mu zcela náhodou válí v kufru . O tom odhazování bych mohl napsat knihu je až neskutečné co dokáže někdo odvézt do lesa... ale jak jsem byl upozorněn nepatří to k tématu jen zopakuji zlatí motorkáři !!! kolik peněz jsem již vynaložil na čištění vlastního lesa který bohužel navazuje na chatovou osadu .. a za tři měsíce lze začít znovu ... kdo chodíte na houby víte své ... a jestli nevíte přál bych vám pohled na srnčí uhynulé zamotané do svitku plotového pletiva které chatař po výměně plotu raději odveze do lesa než na skládku ( naštěstí byl dohledán a popohnán k zodpovědnosti )

Již jsem psal že pro mně jako vlastníka lesa je pak menší škodou průjezd nějaké motorky po svozové cestě ( ty koleje o kterých hovoříte pak zpravidla vykrouží těžká technika a přisuzovat je průjezdu motorky by bylo opravdu nefér něco o tom vím ) než pytel odpadu který zvěr roztahá po hektaru lesa. Odpad v lese je pro mne aktuálně problém číslo 1 i když se to tak nezdá sám prostě neodejde a hromadí se.

nechtěl jsem tedy upozornit na nic jiného než na fakt že problémem lesa není po kůrovci , suchu , požáru atd. jen motorkář ale každý blb který se neumí chovat a je zcela jedno k jaké skupině patří.

Myslím si také, že dnešní společnosti chybí tolerance. Protože se po lese pohybuji byl jsem svědkem řady půvabných incidentů mezi rodinkou co šla po pěšině a horským kolem které po stejné pěšině jelo a nastala hádka o tom co že tam má kolo dělat a že mohl porazit děti atd atd... prostě půvabné neumíme se k sobě chovat a je jedno kde zrovna se to děje ... cyklista nezpomalí ... maminka si nepřivolá poletující ratolesti ... raději si budou trhat občanky a řvát po sobě tak nahlas že si jich všimnu až od krmeliště na druhé straně kopce big_smile

Ale k tématu ...

Někdo výše se zeptal jak vyřešit problém motorek v lese tak to shrneme:

Existují motokrosové trati kterých šmahem ubývá protože se vždy najde někdo komu vadí. Navíc motokrosová trať není offroadová a ty offroadové u nás prostě nejsou a pokud existují pak jsou na hranici legálnosti . Pokud si myslíte že třeba mohu na vlastním lese něco takového zřídit pak jste na omylu kromě údržby lesa je do lesa vjezd zakázán a to bez vyjímky a to lesním zákonem ( samozdřejmě nemluvím o cestách které jsou zpravidla účelové komunikace a tam motorista může pokud není vjezd omezen zákazovou značkou ) a zde zase mluvím o cestách a ne o pěšinách které by motorkáři tak rádi za cesty vydávali na pěšinách stezkách atd nemá motocykl co dělat.... stejně jako cyklista a stejně jako pejskař s pejskem navolno. Lesní pěšina je les a dle toho je se třeba chovat.

Znamená to tedy paradox typický pro Čechy. Společnost nechce motorky v lese ale legální možnost ježdění jim nenabízí jezdí se tedy na hraně legálnosti a vše směřuje k úplnému zákazu ( a to je ta naše vzájemná tolerance o které jsem hovořil v prvním příspěvku ) budujeme tisíce kilometrů cyklostezek ze státní kasy ale vyčlenit nějaký státní pozemek pro jinou skupinu není reálné ... Přitom v nám blízké evropě státy takové areály dotují zřizují atd... jednoznačně proto že pak problém s nelegálním ježděním skoro zaniká ( domnívat se že zcela by bylo naivní protože blbec se prostě najde stejně jako na silnici a stačí se podívat jak jich tam přibývá)

Představme si teoretický příklad nekonflitně naznačím třeba na téma vánočních stromečků . Stále existuje skupina lidí kteří chtějí živý stromeček ale představme si že by se nikde neprodávaly.... část lidí by stromek prostě oželela a druhá část by si ho šla ufiknout do lesa.... to by vedlo k naštvanosti všech ostatních a ve finále skončilo zákazem vlastnění živého stromečku na vánoce smile Přitom by stačilo tak málo a to někde je legálně prodávat a pěstovat.

Stačí se podívat na vývoj kolem vodních skůtrů a jsme doma ... Nejprve omezení na vymezené části plavebních úseků a ve finále byly vytlačeni i tam odsud ... výsledek ??? jezdí se načerno a všude ... sedím takhle na rybách a najednou jsem mokrý od hlavy k patě když konečně polknu poslední litr říční dobroty vidím řvoucí tečku v dáli .... a ptám se proč proboha nemohli jezdit na těch dvou kilometrech co jim na vltavě bylo povoleno ?? který blbec je tam odsud vyštípal ? Já bych tam na ryby nešel klidně bych si popojel jinam jsem totiž tolerantní . Nevadí mně rogalo na vlastní louce ani děcka s drakem či RC letadlem ani mně nepohorší holý zadek milenců v křoví dva metry od posedu...  a to je dle mého názoru klíč... tolerovat se a vždy řešit jestli svým chováním neomezuji někoho jiného ... myslím že jsem to již uvedl že svoboda jednoho končí tam kde začíná svoboda druhého.

Vjezd do lesa je pak zákonem zakázán ( to samozdřejmě neplatí pro komunikace a účelové komunikace které nejsou ošetřeny zákazovou značkou )

Co si tedy myslím ? Že bychom neměli jen nadávat ale i hledat cestu jak se dohodnout a najít způsob jak se neomezovat ... nebudu zastírat ( pozorným je to jasné ) že mám řadu přátel v kruhu motorkářů a jsou to věřte nevěřte docela fajn lidé kteří rozhodně nestojí o nějaké denní konflikty a když vyrazí na výlet jde jim o stejnou pohodu jako Vám ... kolikrát by stačil lom , skládka , zabahněná parcela někde na kraji světa ... ale je to jak píšu výše ... do lomu se začnou chodit koupat naháči a konflikt je na světě smile na vlastním pozmku víceméně taky jezdit nelze ... a traťě pro offroad nejsou ... někdo zmínil vojenské újezdy ... ano tam desítky let kdy jsme vyrůstali jezdily tanky stříleli ostrou ale jak skončí tak je to najednou vzácný ekosystém a pomalu zázaz vstupu přičem je to mimo jiné důkaz toho že ani 30 let provozu tankodromu ekosystém neohrozilo ba naopak dokonce se ukazuje že pro některé živočichy je bahnitý terén a obnažená půda výhodou ... nicméně co si budeme nalhávat stejně nikdy nikdo žádnou trať a pozemek neurčí a nevymezí ... zůstane pár motokrosových okruhů pro soutěžní poháry ... naši offroad reprezentantní už stejnak jezdí ukrajiny , rumunska atd..  vy co nadáváte si budete moc zatleskat a hledat cesty jak se zbavit těch otravných rogal co Vám jednou za víkend přeletí nad chatičkou a tak strašně ale strašně vás obtěžují ...

nejsem už nejmladší a mohlo by mně to být jedno ale je mi z toho smutno jak se k sobě chováme ... a to zcela upřímně ... dříve jsme takoví fakt nebývali ...   

třeba ten popis od uživatele výše "zastavily dva transportéry a dvě divné existence se čtyřkolkou" .... to je smutné tyhle soudy... mají černý transportér a 200 000 na čtyřkolku tak to musí být divná existence .... skoro by se chtělo říci že je v tom i trocha závisti ... něco ve smyslu přijelo nějaké ferari a v něm takovej mladej floutek .... tak to musí být nějaký drogový dealer ... to je smutné ...

pivas nerad to říkám ale ten kdo se blíží hranici zákona jste Vy a váš příspěvek který nabádá k porušení zákona. Budete překvapen ale zákony jsou poměrně jasné a pokud někdo poškozuje třeba zaseté pole je to stejné jako jakékoliv jiné poškozování cizího majetku a jízda v lese je nelegální což jsem výše uvedl... nicméně vaše vyjádření o odstřelu je opravdu silný šálek kávy ... až by si člověk ublinknul ..


PS : M_B ano souhlasím s vámi takové řešení by bylo rozumné ošem jak výše uvádím víceméně SCIFI

Tématu by jistě prospělo když by někdo zasvěcený vysvětlil rozdíl mezi motokrosovou a offroadovou tratí ... dle mně dostupných informací je pro čtyřkolky ta druhá zmíněná a ty víceméně neexistují jak jsem uvedl ... dráha v krupé je ta motokrosová ...

26

Re: Motorkáři v lese

Danda - klobouk tedy v mém případě helmu až na zem... Parádní čtení od rozumného člověka!!! (jen malý rejpanec, dvoulitrových mašin opravdu moc nejezdí smile)... Vlastním enduro už cca 10 let a přiznám se, že dolánky mám sježděný křížem-krážem... Bohužel od roku 2008 moje endurko stojí v garáži a nenacházím pro něj uplatnění... Jednak se v Brodě rozpadla skupina lidí se kterýma jsme jezdili, ale hlavně pro to, že mi začala vadit ta "zakázanost" lesa... Pochopitelně nikdo z nás nebyl idiot aby ryl v novém porostu, ale určitá "likvidace" lesa tam byla znát... Proto jsem své radovánky přesměroval na silniční ježdění a od roku 08 jezdím jen na okruzích... V posledních letech jsem Dolánky navštívil několikrát, jakožto turista a je pravda, že jsem nějakou partu endurářů potkal... Hluk pochopitelně je, ale pro mé uši je to třeba lepší zvuk než z motorové pily...

Jako mladistvý jsem trávil s partou spoustu sobotních večerů v kamarádově chatičce v dolánské osadě a teď jsem se po letech zhrozil!!! Vykácený les beru, ale z čeho se mi chce zvracet je tolerance sousedů když si někdo do osady přiveze nepojízdný vrak Avie sad.... Pane jo, občasné projetí motorky většině obyvatel vadí, ale rozkládající se šrot je krásné pokoukání.....

27

Re: Motorkáři v lese

To není jen občasné projetí motorky.Ale za dobrého počasí je to už spíš pravidlem.Vždy,když tam jdeme s dětma(a je to často),nějaké projedou.A taky to příjemné není.Ale to není problém jen tady.Jezdím na koních v jisté stáji,a tam se taky vyjet ven moc nedá.Neustále totiž ty cesty brázdí motorky.Všude plno hluku.Ta pila je slyšet,jen,když se kácí.Ale ty motorky co chvíli.A ty asi do lesa nepatří.Jinak vraky a šrot a jiný bordel se tu neřeší.Na tomto fóru se řeší ty motorkáři v lese.Chcete-li řešit jiný problém,založte nové téma.

28

Re: Motorkáři v lese

Luk napsal:

Danda - klobouk tedy v mém případě helmu až na zem... Parádní čtení od rozumného člověka!!! (jen malý rejpanec, dvoulitrových mašin opravdu moc nejezdí smile)... Vlastním enduro už cca 10 let a přiznám se, že dolánky mám sježděný křížem-krážem... Bohužel od roku 2008 moje endurko stojí v garáži a nenacházím pro něj uplatnění... Jednak se v Brodě rozpadla skupina lidí se kterýma jsme jezdili, ale hlavně pro to, že mi začala vadit ta "zakázanost" lesa... Pochopitelně nikdo z nás nebyl idiot aby ryl v novém porostu, ale určitá "likvidace" lesa tam byla znát... Proto jsem své radovánky přesměroval na silniční ježdění a od roku 08 jezdím jen na okruzích... V posledních letech jsem Dolánky navštívil několikrát, jakožto turista a je pravda, že jsem nějakou partu endurářů potkal... Hluk pochopitelně je, ale pro mé uši je to třeba lepší zvuk než z motorové pily...

Jako mladistvý jsem trávil s partou spoustu sobotních večerů v kamarádově chatičce v dolánské osadě a teď jsem se po letech zhrozil!!! Vykácený les beru, ale z čeho se mi chce zvracet je tolerance sousedů když si někdo do osady přiveze nepojízdný vrak Avie sad.... Pane jo, občasné projetí motorky většině obyvatel vadí, ale rozkládající se šrot je krásné pokoukání.....

Tak to máte pravdu s tím vrakem, ale to místo tam má  pronajaté jeden myslivec, který ten vrak vlastní. Už se to řešilo i na Městském úřadě, ale bohužel se nic nestalo a vrak tam stojí roky dál. Je to opravdu hnus.

29

Re: Motorkáři v lese

Rozdíl mezi morocrossovou a offroadovou tratí je především v jejím určení,pro koho je připravena. Moto... je specificky pro závody motocyklů, off.. využívají především čtyřstopá vozidla. Rozdíl jev prostupnosti, parametrech stoupání, překážek, atd..
Pro M-B: K obrovské dávce Vaší serioznosti by neškodilo přidat i trochu nadhledu, fantazie a smyslu pro humor. Vaše rozhorlení nad mým předchozím příspěvkem mi objasnilo, pro koho je třeba používat smajlíky. Takže pro Vás a všechny alternativní zakyslíky přidávám za navrhované řešení: " ... prohlásit za škodnou ..." veliký smajlík D:.

Born stupid? Try again!

30

Re: Motorkáři v lese

V neděli dvojce motorkářů se snažila vyjíždět na hrad Šember. Nepodařilo se mi je vyfotit. Příště :-) Všiml jsem si, že motorky nemají SPZ.