41

Re: Nemocnice

Vojtěch Pavel Traurig napsal:
Pospíšil Evžen napsal:

Tak to jsem zvědavý na stanovisko pana starosty a následně na kroky zastupitelstva.....

Evžen Pospíšil

Dobrý den,

koukám, že jste se moc nedozvěděl, stejné reakce - tedy intenzivního mlčení - jsem se dočkal i já.

Snad se více dozvíme alespoň v otázce dalšího osudu nájemného v nemocnici. K 31.3.2011 totiž skončil poslední dodatek k nájemní smlouvě řešící snížení nájemného v období 1.1.2011 - 31.3.2011 na 20.000,- Kč měsíčně, to znamená, že od dubna by už mělo být hrazeno původně vysoutěžené nájemné tedy cca 690.000,- Kč čtvrtletně. Návrh Českobrodské nemocnice je platit právě oněch 20.000,- Kč měsíčně (tedy desetinu původního nájemného) a to formou vlastních investic. Zatím se nikdo z rady nevyjádřil, jak se k tomu hodlá vedení města postavit.

Hezký den

Traurig

musime pockat az se vsichni mezi sebou dohodnou aby meli stejne odpovedi pote se dockame od pana starosty odpovedi ze neni co skryvat a ze se vlastne nic nestalo ze to bylo nedorozumeni a papa... klasika... vsem doporucuji at prijdou 4. května 2011 od 18:00 hodin na verejne zasedani a vemte si pistalky at je muzeme vypiskat!!!

42

Re: Nemocnice

..., že jsem se moc nedověděl.
Ono je to asi lepší. Ono totiž strávení některých odpovědí a argumentů pana starosty potřebuje silný žaludek. Stejně jako celé dění kolem nemocnice.
Takže to starostenské mlčení berme jako lékařskou prevenci (mimonemocniční) proti vzniku žaludečních vředů.

Born stupid? Try again!

43

Re: Nemocnice

JEDNA VELKÁ KOMEDIE, když ani osoba zastávající takovou funkci nezná zákony a balamutí lidi a ještě k tomu se neustále odvolává na větu "NENÍ CO SKRÝVAT a vlastně ve finále neodpovídá na konkrétní dotazy, ani neví co odpovědět, tak to už je opravdu moc. Jen plácání nesmyslů od osoby,která by měla jasně, věcně a pravdivě hovořit o daném tématu.

44

Re: Nemocnice

Dobrý den, obrátíme-li se do budoucnosti, zajímalo by mě, co bude s nemocnicí dál: kdy bude opravena, kdo ji bude opravovat, jaká část se bude opravovat, zda se bude něco prodávat, co bude s nedostavěnou částí, jaký bude rozsah služeb v nemocnici, jak bude vypadat poliklinika a kdo ji bude provozovat - jaký má být cílový stav, neboli co vlastně město chce. Pokud byla ustavena pracovní skupina, tak jsem napjat, co bude výsledkem..

Re: Nemocnice

Dobrý den i Vám. Jelikož se Vám od vedení města odpovědi nedostalo, mohu Vám sdělit alespoň to málo, co vím sám.

Kdy bude nemocnice opravena a kdo ji bude opravovat není definitivně známo. Z názorů, které zazněly na pracovní skupině, lze zatím usuzovat, že by město mělo údržbu areálu převzít samo. S tím ovšem souvisí dostatek příjmů, zejména pak výše nájemného od Českobrodské nemocnice (ČN).

Zda se bude něco prodávat: v současné době je město vázáno povinností v případě prodeje převést tržní (nikoliv utrženou!) cenu do státního rozpočtu. Nemocnice je za tržní cenu neprodejná, starosta přislíbil, že vstoupí do jednání s Úřadem pro zastupovaní státu ve věcech majetkových, aby lhůta, po kterou je město touto povinností vázáno, byla zkrácena. Pak by bylo možno budovy prodat, což je i cílem města. Zda se v této věci něco událo, nevím.

Rozsah služeb v nemocnici: to by vám asi nejlépe řekl provozovatel, tedy ČN, zatím je zřejmé, že interna už otevřena nebude. ČN je ochotna vyklidit některé prostory, které nevyužije.

Co město chce – viz výše.

Výsledek pracovní skupiny: pozitivní výsledky jsou, že se pracovní skupina seznámila s finančními výkazy provozovatele, aby posoudila jeho finanční situaci, žádá-li ČN o pokračování „nájemních prázdnin“ (v minulosti se finanční situací provozovatele nikdo detailně nezabýval, na základě čeho bylo nájemné odpuštěno, jsem se nedozvěděl). Stejně tak je pozitivní to, že se starosta snaží zjistit jednotkovou cenu za metr čtvereční dle stávajícího znění nájemní smlouvy a jaká bude poté, co ČN vyklidí část prostor. Starosta přislíbil tyto informace zaslat členům pracovní skupiny do 18.7., dosud se tak nestalo. Což je i odpověď na Vaši otázku, jaké výsledky od pracovní skupiny můžete čekat.

46

Re: Nemocnice

Ahoj/dobrý den.

Nedávno jsem četl v MF Dnes stránkový materiál o byznysu kolem některých nemocnic a zájmových skupin a jako jeden z příkladů tam byl uveden stručný výklad toho, co se děje v Č. Brodě a citován pan Vojtěch Pavel Traurig. Přestože "socani nemám rád smile", chtěl bych vám pane Traurigu poděkovat, že existuje opozice, která umí šlapat na paty. Je to krásný příklad toho, že na komunální úrovni nehraje roli stranická příslušnost, ale lidský charakter.

Jednoho dne se želvy naučí létat!

Re: Nemocnice

Dobrý den i Vám.

Díky za ocenění, potěšilo. Na celém případu nemocnic je pro brodské občany nejdůležitější jeden fakt. Město nevybíralo od Českobrodské nemocnice (dříve PP Hospitals) nájemné – jak sám prohlásil starosta – „z ekonomických důvodů a kvůli snaze zachovat rozsah poskytované zdravotní péče.“ Přitom PP Hospitals neměla problém zaplatit 16 milionů v rámci operace pozemky v Brandýse. Jak je možné, že na 16 milionů pro pokladníka ODS v Brandýse (jak tvrdí současný provozovatel naší nemocnice) měli, ale na 2,7 milionu ročně nájemného pro naše město již ne? A jak si tedy radní prověřili finanční situaci nájemníka?

Můžeme přemýšlet o motivech, které radní k tomuto kroku vedli. Kdo chce, může věřit tomu, že tak činili proto, aby zachovali zdravotní péči (kde se zavírá jedno oddělení akutní medicíny za druhým) a přispěli k rozvoji nemocnice (která chátrá), nebo zde byla motivace jiná.

Zmíněný článek je pozitivní především kvůli veřejnému příslibu starosty, že předloží zastupitelstvu k řešení neúčtované a nevymáhané smluvní pokuty. Pokud by náhodou na to starosta hodlal zapomenout (jako když totéž příslibil k projednání na květnové zastupitelstvo, což se nestalo), onen příslib je k nalezení zde: http://www.tribune.cz/clanek/23598-kouz … emocnicemi

Hezký den všem.

Traurig

48

Re: Nemocnice

Diskuse hezká, článek hezký, leč skutečnost tristní. Projděte, či projeďte se kolem nemocnice. Co uvidíte? Takhle nějak začal rozpad lázní Kyselka. Nechci být špatným prorokem, ale nemocnice v Českém Brodě zřejmě končí. Pan starosta už ukončil diskuse prohlášením: "Není co skrývat a mnoho věcí tady již zaznělo." Chlapec už nemá co skrývat!  Ten, kdo má oči a rozum, ten si názor udělá. Pan Traurig bojuje, ale je to boj proti větrným mlýnům. Mám neblahý pocit, že brzy nic neskrývající starosta oznámí, že nemocnice je v takovém stavu, že končí, neb do ní nemá smysl dále investovat. Podpoří jej určitě někdo z lékařů v zastupitelstvu. A Kolín či Praha nejsou tak daleko. Ještěže nám tu zůstanou firmy Kos a Žížala. Ty snad napraví to, co nám radniční klika pos....!(postavila)

Born stupid? Try again!

49

Re: Nemocnice

Pivas napsal:

Diskuse hezká, článek hezký, leč skutečnost tristní. Projděte, či projeďte se kolem nemocnice. Co uvidíte? Takhle nějak začal rozpad lázní Kyselka. Nechci být špatným prorokem, ale nemocnice v Českém Brodě zřejmě končí. Pan starosta už ukončil diskuse prohlášením: "Není co skrývat a mnoho věcí tady již zaznělo." Chlapec už nemá co skrývat!  Ten, kdo má oči a rozum, ten si názor udělá. Pan Traurig bojuje, ale je to boj proti větrným mlýnům. Mám neblahý pocit, že brzy nic neskrývající starosta oznámí, že nemocnice je v takovém stavu, že končí, neb do ní nemá smysl dále investovat. Podpoří jej určitě někdo z lékařů v zastupitelstvu. A Kolín či Praha nejsou tak daleko. Ještěže nám tu zůstanou firmy Kos a Žížala. Ty snad napraví to, co nám radniční klika pos....!(postavila)

Dobrý večer,
někde jsem zaslechl, že se nebude obnovovat ani interna.
Prosím pěkně:  může na tomto foru už konečně někdo "broďákům" sdělit na rovinu jaká oddělení v "českobrodské nemocnici" po ukončení  její právě probíhající rekonstrukci budou fungovat ?
Za info Vám děkuji. fz

Re: Nemocnice

f.zalud napsal:

[
Dobrý večer,
někde jsem zaslechl, že se nebude obnovovat ani interna.
Prosím pěkně:  může na tomto foru už konečně někdo "broďákům" sdělit na rovinu jaká oddělení v "českobrodské nemocnici" po ukončení  její právě probíhající rekonstrukci budou fungovat ?
Za info Vám děkuji. fz

Dobrý večer,

zaslechl jste naprosto správně, interna se obnovovat nebude. Tuto skutečnost potvrdili na posledních jednáních pracovní skupiny jak MUDr. Forstová, tak i Ing. Vojtíšek. Podle mne to bylo zřejmé už od počátku rekonstrukce, která začala ve chvíli, kdy z interny odešel primář. Takže z lůžkových oddělení tam zůstane... léčebna dlouhodobě nemocných.

Hezký večer.

Traurig